Puchar Świata w skokach narciarskich w Ruce (Kuusamo). Transmisja w TVP1, TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej

W niedzielę w Ruce zostanie rozegrane drugi konkurs indywidualny Pucharu Świata w skokach narciarskich. W sobotę znakomicie spisali się Kamil Stoch i Piotr Żyła, którzy stanęli na podium. Transmisja od 16:15 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i naszej aplikacji mobilnej oraz od 16:50 w TVP1.
Skoki narciarskie, PŚ (Ruka) - konkurs indywidualny
Kamil Stoch (fot. Getty)

Menedżer Skoków: stwórz zespół marzeń i graj o nagrody!

Na skoczni im. Adama Małysza biało-czerwoni w składzie Piotr Żyła, Jakub Wolny, Dawid Kubacki i Kamil Stoch, wygrali zmagania drużynowe. W konkursie indywidualnym Stoch był czwarty, a do podium zabrakło mu zaledwie 0,3 pkt. Żyła zajął szóste miejsce, natomiast Kubacki ósme. Oprócz nich w Finlandii skakać będą jeszcze Stefan Hula i Maciej Kot.

– To był dobry, bardzo dobry start dla nas. Trzech zawodników znalazło się w czołowej dziesiątce, z bardzo dużym potencjałem. Niewiele zabrakło, a dwóch z nich mogłoby stanąć na podium. Nie można mówić o rozczarowaniu. To wynik, który trzeba docenić – przyznał trener Polaków, Stefan Horngacher w rozmowie z Filipem Czyszanowskim z TVP Sport.

W Ruce skoczkowie rywalizować będą w dwóch konkursach indywidualnych. Faworytem będzie Klimow, który w Wiśle triumfował przed Niemcem Stephanem Leyhe. Podium uzupełnił Japończyk Ryoyu Kobayashi. Szansę na miejsce w czołowej "trójce" miał też Stoch, który po pierwszej serii zajmował drugie miejsce.

Horngacher szczerze o karierze: chciałem być lepszym trenerem niż skoczkiem Stochowi lepiej poszło w sobotę w Ruce. Jednoseryjne zawody zakończył na drugim miejscu. Żyła został sklasyfikowany na trzeciej pozycji. Polacy odczarowali Rukatunturi – to dla nich pierwsze podium w Laponii od... 2003 roku.

Sobotnie zawody wygrał Ryoyu Kobayashi i został liderem Pucharu Świata. Dla Japończyka była to pierwsza w karierze wygrana w zawodach elity.

Program zawodów w Kuusamo:
niedziela, 25 listopada
15.30 – kwalifikacje
17.00 – pierwsza seria (całe zawody od 16:15 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i w aplikacji mobilnej oraz od 16:50 w TVP1. Transmisja w TVP Sport do meczu piłkarek ręcznych o 18:10)

Konkursy w Ruce skomentują Przemysław Babiarz i Stanisław Snopek. Przed transmisjami zapraszamy na studio. Gośćmi będą Rafał Kot i Apoloniusz Tajner, a w niedzielę również Natalia Maliszewska, liderka Pucharu Świata w short-tracku.

Menedżer skoków TVP: zmierz się z Małyszem i Szaranowiczem!
Puchar Świata w Wiśle. Który skok był najlepszy?