tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Venus Williams zawarła ugodę w sprawie wypadku

Była liderka światowego rankingu tenisistek Venus Williams, która uczestniczyła w wypadku samochodowym w czerwcu 2017 roku, kiedy śmierć poniósł pasażer innego auta, zawarła ugodę z przedstawicielem rodziny ofiary. Szczegółów nie ujawniono.
Venus Williams (fot. Getty Images)

Ranking ATP: awans Zvereva. Polacy coraz niżej

Do zdarzenia doszło 9 czerwca ubiegłego roku niedaleko domu Williams w Palm Beach Gardens, a sprawa ujrzała światło dzienne dopiero po trzech tygodniach. Początkowo ustalono, że 38-letnia tenisistka wymusiła pierwszeństwo, ale po dokładniejszej analizie zdarzenia odkryto, że wcześniej drogę zablokował jej inny samochód, który uniemożliwił jej opuszczenie skrzyżowania.

Chwilę później w auto Amerykanki uderzył pojazd prowadzony przez 68-letnią wówczas Lindę Barson, a którego pasażerem był jej o 10 lat starszy mąż Jerome. Oboje z urazami trafili do szpitala; po 13 dniach mężczyzna zmarł.

Rodzina zmarłego nie zgodziła się z ustaleniami policji i ubiegała się o odszkodowanie w postępowaniu cywilnym. Z akt sądowych wynika, że ugodę zawarto 15 listopada, ale nie wiadomo, jakie są jej warunki.

Wkrótce po wypadku na Florydzie Williams (obecnie 39. w światowym rankingu) uczestniczyła w wielkoszlemowym Wimbledonie. W Londynie dotarła do finału, przegrywając w dwóch setach z Hiszpanką Garbine Muguruzą.

Wyzwania Igi Świątek. "Chcę wygrać wszystkie turnieje wielkoszlemowe"

podobne informacje

Iga Świątek. Na rozkładzie Izabela Łęcka i Ana Bogdan

Auckland: 18-letnia Bianca Andreescu lepsza od Venus Williams w ćwierćfinale

Auckland: Venus Williams lepsza od Wiktorii Azarenki w 1. rundzie

Mubadala World Tennis Championship: Venus Williams lepsza w pojedynku sióstr