tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Były trener Nadala o Federerze: nie wygra już w Wielkim Szlemie

Roger Federer może zaliczyć sezon do udanych. W 2018 roku pobił rekord ATP, stając się najstarszym w historii liderem rankingu, a przede wszystkim sięgnął po 20. tytuł w turniejach wielkoszlemowych, wygrywając Australian Open. Jednak według byłego trenera Rafaela Nadala, 37-letni Szwajcar nie będzie już w stanie wygrać żadnego turnieju w Wielkim szlemie.
Roger Federer (fot. Getty Images)

Ranking ATP: awans Zvereva. Polacy coraz niżej

Nie sądzę, by w 2019 roku Federer wygrał któryś z turniejów wielkoszlemowych. Nie chodzi mi oczywiście o jego grę. Lecz obciążenia związane z pięciosetowymi meczami mogą okazać się zbyt duże – stwierdził Toni Nadal, wujek i były trener Rafaela. – Muszę jednak przyznać, że twierdziłem już tak przy poprzednich okazjach i za każdym razem Szwajcar mnie zdumiewał.

Nadal, mający swoją rubrykę w hiszpańskim dzienniku "El Pais", chwalił także nowe pokolenie tenisistów. – Myślę, że w minionym roku wreszcie doświadczyliśmy jakościowego skoku w tenisie. Rozumiem wszystkich, którzy podkreślają olbrzymi progres takich zawodników jak Alexander Zverev czy Dominic Thiem. Z oczywistych powodów mam jednak nadzieję, że ich dominacja jeszcze trochę się opóźni. Jednak w normalnych warunkach kolejne pokolenia w sporcie biją rekordy swoich poprzedników. Jak Michael Phelps poprawiający osiągnięcia Iana Thorpe'a czy Usain Bolt wykreślający z ksiąg rekordy Carla Lewisa i Bena Johnsona – dodał.

Najlepsze z najlepszych zagrań Agnieszki Radwańskiej!

podobne informacje

Australian Open: Federer awansował nie bez kłopotów

Ranking ATP: Hubert Hurkacz na najwyższym miejscu w karierze

Australian Open: wszyscy triumfatorzy turnieju [lista zwycięzców – mężczyźni od 1905, kobiety od 1922 roku]

Podcast tenisowy "As": Iga Świątek w 3. rundzie Australian Open? "Nie widzę przeciwwskazań"