tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

DSF 18: Romankevich-Sarara 8 grudnia na antenie TVP Sport

Od półtora roku na tronie królewskiej kategorii organizacji DSF Kickboxing Challenge zasiada mocarny Petr Romankevich. Może się to zmienić 8 grudnia na gali DSF 18 w Ząbkach, gdy naprzeciw czempiona stanie debiutujący w federacji zawodowy mistrz świata Tomasz Sarara. Arcyciekawy białorusko-polski pojedynek będzie głównym daniem imprezy transmitowanej przez TVP Sport.
(fot. materiał prasowy)

O sile i umiejętnościach mistrza wagi ciężkiej przekonało się już dwóch polskich wojowników. W czerwcu 2017 roku Petr Romankevich (27-5) zdominował Michała Turyńskiego w walce o pas, a 10 miesięcy później w drugiej obronie tytułu na gali DSF 14 w Warszawie znokautował Dawida Żółtaszka efektownym wysokim kopnięciem.

Jeszcze długo nie zamierzam się rozstawać z mistrzowskim pasem organizacji DSF Kickboxing Challenge – mówi 28-letni czempion. – Wiem, że mogę znokautować każdego. W wadze ciężkiej o wszystkim może zadecydować jeden cios zadany w pierwszej rundzie. 8 grudnia zamierzam po raz kolejny przeciągnąć polską publiczność na swoją stronę.

Dorobek mistrza nie robi wrażenia na 33-letnim pretendencie. Tomasz Sarara (40-7) nie poniósł porażki od ponad sześciu lat i jest przekonany, że 8 grudnia również zejdzie z ringu zwycięski, a do mistrzowskich trofeów federacji Celtic Gladiator i FEN dołoży drogocenny pas organizacji DSF Kickboxing Challenge.

Wychodzę do ringu bez żadnych kompleksów. Nie muszę nikomu niczego udowadniać, udowodnię tylko Romankevichowi, że nie zasługuje na ten pas – zapewnia Sarara, który w ostatnim występie zdobył tytuł mistrza świata WKN.

Na jego miejscu nawet nie wchodziłbym do ringu, bo będzie próbował z niego uciec, ale wtedy już będzie za późno i nic mu nie pomoże. Romankevich chwali się, że jest duży i silny, ale to charakter daje przewagę w walce. Wchodzę do ringu po efektowną wygraną i będę szukał nokautu!

Tomasz Sarara (fot. materiał prasowy)

Pomysłodawcą pojedynku Romankevich-Sarara był prezes DSF Kickboxing Challenge Sławomir Duba. Organizator grudniowej gali DSF 18 w Ząbkach postawił sobie za cel, by właśnie to starcie było główną atrakcją pierwszej imprezy federacji DSF w TVP Sport.

Walka Romankevich-Sarara to ponad 200 kilogramów żywej wagi w ringu. Dwóch gości będzie chciało zrobić sobie krzywdę. Czy nasze liny to wytrzymają? – zastanawia się prezes Duba. – Romankevich zdominował Turyńskiego i znokautował Żółtaszka. Moim zdaniem dla Tomasza Sarary to będzie najtrudniejsza walka w karierze. Starcie o tron wagi ciężkiej zapamięta cała Polska!

Na gali DSF 18 w Ząbkach wystąpi również popularny kickbokser i zawodnik MMA Daniel Omielańczuk, który zmierzy się z ogromnym Tomaszem Czerwińskim. Wcześniej odbędzie się także złożony z pięciu walk międzynarodowy mecz K-1 Polska-Białoruś. Biało-czerwone barwy reprezentować będą: Mateusz Duczmal (91 kg), Łukasz Bartnik (86 kg), Dawid "Mirko" Mirkowski (81 kg), Michał Ronkiewicz (75 kg) oraz Michał "Matrix" Królik (65 kg). Ich rywalami będą znakomici Białorusini, którzy w tym roku po raz kolejny zdominowali mistrzostwa Europy, przywożąc z nich najwięcej złotych medali.

Gala DSF Kickboxing Challenge 18 w Ząbkach odbędzie się 8 grudnia o godzinie 19:50. Transmisja na żywo po raz pierwszy w TVP Sport. Bilety są dostępne na DSFTicket.com. Wydarzenia związane z imprezą można śledzić na bieżąco na stronie na Facebooku.

DSF 18: Romankevich – Sarara 8 grudnia na antenie TVP Sport
Sędzia musiał przerwać walkę. Rios rozbił przeciwnika

podobne informacje

Co za nokaut! Polak mistrzem DSF Kickboxing Challenge

Daniel Omielańczuk zapowiada nokaut na DSF 18! Oglądaj galę na żywo w TVP Sport i sport.tvp.pl