23.11.2018, 14:10
Davis Cup World Group 2018
Finał

Corić lepszy o klasę. Chorwacja bliżej Pucharu Davisa

Borna Corić pokonał Jeremy'ego Chardy'ego 6:2, 7:5, 6:4 i Chorwacja prowadzi z Francją 1:0 w finale Pucharu Davisa. W piątek w Lille zmierzą się jeszcze Jo-Wilfried Tsonga i Marin Cilić. Transmisje ze zmagań w Lille w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.
Borna Corić (fot. PAP/EPA)

BYŁY TRENER NADALA O FEDERERZE: NIE WYGRA JUŻ W WIELKIM SZLEMIE

Żywiołowo reagujący kibice w Lille szybko stracili dobre humory – dwa przełamania ze strony Coricia, Chorwat odskoczył błyskawicznie na 4:0 i na tym emocje w pierwszym secie się skończyły.

Najbardziej wyrównana była druga partia. Mimo kilku okazji, do stanu 5:5 tenisiści zgodnie wygrywali gemy przy swoim serwisie. W jedenastej odsłonie Corić podkręcił tempo, przełamał Chardy'ego i za chwilę prowadził już 2:0.

W trzecim secie Chorwat do podania rywala dobrał się w trzecim gemie, a że sam nie dał Francuzowi choćby jednej okazji do przełamania, to po 139 minutach walki triumfował 6:2, 7:5, 6:4.