23.11.2018, 17:00
Davis Cup World Group 2018
Finał

Puchar Davisa: Chorwacja o krok od zwycięstwa

Marin Cilić pokonał Jo-Wilfrieda Tsongę 6:3, 7:5, 6:4 i Chorwacja prowadzi z Francją 2:0 po pierwszym dniu finału Pucharu Davisa. W sobotę do gry wkroczą debliści. Transmisja od 14:00 w TVP Sport, SPORT.TVP.PL i aplikacji mobilnej TVP Sport.
Marin Cilić (fot. PAP/EPA)

BYŁY TRENER NADALA O FEDERERZE: NIE WYGRA JUŻ W WIELKIM SZLEMIE

Tsonga, który wrócił do gry w wrześniu po ponad półrocznej przerwie spowodowanej kontuzją, nie miał zbyt wiele do powiedzenia w starciu z Ciliciem.

O triumfie Chorwata zadecydował przede wszystkim jego znakomity serwis. W pierwszym secie, przy swoim serwisie, oddał rywalowi tylko jeden punkt, a że sam raz przełamał Tsongę, to wygrał otwierającą partię 6:3.

W drugim secie Cilić serwował równie efektownie, jednak przytrafił mu się jeden słabszy gem. Przy stanie 4:3 dla Tsongi Chorwat obronił dwa break pointy, wyszedł z opresji, sam w jedenastej odsłonie przełamał rywala i po chwili było 2:0 dla siódmej rakiety świata.

Tsonga kolejne dwie szanse miał w czwartym gemie trzeciego seta. Tak jak wcześniej nie wykorzystał ich, Cilić w następnym gemie odebrał podanie rywalowi i na tym emocje w tym spotkaniu się skończyły.

Po pierwszym dniu rywalizacji Chorwaci prowadzą 2:0 i tylko jeden wygrany mecz dzieli ich od triumfu w Pucharze Davisa. Być może stanie się to już w sobotę, gdy w Lille na korcie zaprezentują się debliści – Pierre-Hugues Herbert i Nicolas Mahut oraz Ivan Dodig i Mate Pavić.