36 Kevin Moeller
6 Casper Mortensen
1 Gonzalo Perez de Vargas
72 Ludovic Fabregas

Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych. PGE VIVE Kielce – FC Barcelona Lassa 36:42: bez obrony w Kielcach

FC Barcelona wciąż zbyt silna dla PGE VIVE Kielce. W sobotę zespół Tałanta Dujszebajewa po raz drugi w tym sezonie uległ rywalom w Lidze Mistrzów. Obie drużyny zagrały "bez" obrony – VIVE rzuciło 36 goli, a Barcelona 42. Nikt wcześniej nie zdobył w Kielcach tak dużo bramek w LM...
Krzysztof Lijewski w akcji (fot. PAP/Piotr Polak)

LM: Orlen Arena niezdobyta. Wisła już w fazie play-off [RELACJA]

Dotychczasowy rekord dzierżyło węgierskie Veszprem, które przed kilkoma laty wyjechało ze stolicy województwa świętokrzyskiego z 41 golami. W sobotę Barcelona wynik ten pobiła, bo VIVE od startu spotkania jej w tym pomagało: kielczanie regularnie wysyłali rywali do kontrataków lub rozstępowali się przed nimi w obronie...

Przebieg meczu:
W samym premierowym kwadransie goście aż cztery z 11 trafień zanotowali po wcześniejszych stratach VIVE. A początek był przyzwoity: trafienia debiutującego w Lidze Mistrzów w barwach kielczan Władzisława Kulesza wysunęły nawet mistrzów Polski na prowadzenie 6:5. Po chwili Barcelona rzuciła jednak sześć goli z rzędu i przejęła kontrolę nad meczem.

Julen Aguinagalde (fot. PAP/Piotr Polak) VIVE oczywiście nie zrezygnowało wówczas z walki o korzystny wynik, ale przez wspomnianą przeciętną postawę w obronie, w grze o zwycięstwo pozostało tylko do 40. minuty.

Do tego czasu gracze Dujszebajewa dwukrotnie zbliżyli się do rywali na dystans jednego gola: najpierw w 28. minucie, gdy Dani Dujshebaev trafił na 13:14, a następnie sześć minut po przerwie, gdy gol Blaża Janca dał wynik 21:22.

To był jednak ostatni wyrównany moment spotkania. Barcelona wkrótce odskoczyła na cztery trafienia (28:24), a niewiele później miała już siedem bramek przewagi (37:30). Losy meczu były rozstrzygnięte.

Liga Mistrzów, grupa A, 9. kolejka:
PGE VIVE Kielce – FC Barcelona Lassa 36:42 (15:18)
Najwięcej goli: dla VIVE – Władzisław Kulesz 6, ALex Dujshebaev, Blaż Janc, Arkadiusz Moryto, Arciom Karaliok – po 5; dla Barcelony – Casper U. Moternsen, Gilberto Duarte – po 9, Victor Tomas 6, Timothey N'guessan, Aron Palmarsson – po 5