tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Mecz Arsenalu na Ukrainie przeniesiony z powodu stanu wojennego

Czwartkowy mecz Ligi Europejskiej pomiędzy Worskłą Połtawa i Arsenalem Londyn został przeniesiony z Połtawy do Kijowa – poinformowała UEFA. Zadecydowały o tym względy bezpieczeństwa i konflikt ukraińsko-rosyjski.
Matteo Guendouzi (L) i Mychajło Serhijczuk (fot. Getty)

HITOWY MECZ O WSZYSTKO 5. KOLEJKI LIGI MISTRZÓW W TVP!

W niedzielę dwa ukraińskie kutry i holownik marynarki wojennej Ukrainy, które płynęły z Odessy do ukraińskiego portu w Mariupolu nad Morzem Azowskim, zostały ostrzelane, a następnie przejęte przez rosyjskie siły specjalne. Ukraina uznała te działania za akt agresji. W reakcji na to parlament zatwierdził dekret prezydenta Petra Poroszenki o wprowadzeniu stanu wojennego. Objął on tylko obwody przy granicy z Rosją i obszary nad Morzem Azowskim i Morzem Czarnym.

Początkowo UEFA zapewniała, że nie będzie mieć to wpływu na czwartkowy mecz Ligi Europejskiej między Worskłą Połtawa i Arsenalem. W ciągu 24 godzin zmieniła jednak zdanie i ogłosiła, że spotkanie zostanie rozegrane na Stadionie Olimpijskim w Kijowie. Godzina pozostała ta sama.

Na pewno mocno skomplikuje to plany wielu kibiców Kanonierów, którzy planowali obejrzeć to spotkanie na wyjeździe i mają już zarezerwowaną podróż i nocleg do Połtawy. Po czterech kolejkach Arsenal ma 10 punktów i jest pewny wyjścia z grupy. Worskła traci cztery punkty do drugiego Sportingu Lizbona.

podobne informacje

Puchar Zdobywców Pucharów, czyli sentyment nad rzeczywistością

UEFA planuje reformę piłkarskich pucharów europejskich

Liga Europejska: zmienne szczęście Polaków. Świerczok z asystą, fatalny Rzeźniczak

Tomasz Kędziora nie do ruszenia. Dynamo wiosną wciąż w pucharach