0
3
3

LM: Porto jak za dawnych lat. Pierwsze miejsce zapewnione

Sytuacja w grupie D Ligi Mistrzów stała się jasna. Pierwsze miejsce w tabeli po pięciu kolejkach zapewniło sobie FC Porto, które w środę wygrało z Schalke 04 3:1 (0:0). Do fazy pucharowej awansują obie drużyny.
Zespół Porto po zdobyciu bramki (fot. Getty Images)

Kolejna legenda za nim. Robert Lewandowski przebił Thierry'ego Henry'ego

Nim w Porto padły bramki kibice musieli przebrnąć przez mniej atrakcyjną pierwszą połowę. Gospodarze mieli w niej przewagę, ale nie potrafili przekuć jej na gole. Goście z kolei liczyli na kontrataki, te nie były jednak skuteczne.

Wszystko rozstrzygnęło się na początku drugiej połowy. Najpierw po rzucie rożnym piłkę do bramki skierował Eder Militao. A kilka minut później na 2:0 trafił Jesus Corona. Tym samym gospodarze podkreślili przewagę, zmierzając do zajęcia pierwszego miejsca w grupie.

Schalke zdołało się odgryźć tylko trafieniem Nabila Bentaleba z końcówki meczu. Algierczyk wykorzystał rzut karny, ale nie zmienił układu tabeli, tym bardziej, że w doliczonym czasie gry dla gospodarzy bramkę zdobył jeszcze Moussa Marega.

Po pięciu kolejkach w grupie D prowadzi Porto z trzynastoma punktami na koncie, drudzy są Niemcy z ośmioma, trzecie Galatasaray z czterema, a ostatni Lokomotiw z trzema oczkami.