tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Dobre informacje dla Roberta Kubicy. PKN Orlen został oficjalnym partnerem zespołu Williams

"Z dumą informujemy, że PKN Orlen został oficjalnym partnerem zespołu Williams Racing na sezon 2019" – napisano na oficjalnej koncie zespołu na Twitterze. Robert Kubica na torze F1 pojawi się 17 marca 2019 roku w Melbourne.
Robert Kubica (fot. Getty Images)

Testy opon w Abu Zabi. Coraz lepszy Kubica

Bardzo miło mi powitać PKN Orlen jako partnera Williams Racing na sezon 2019. Będę reprezentował Polskę na całym świecie, po raz kolejny, w moim powrocie do Formuły 1. To bardzo specyficzny moment. Będziemy razem reprezentować kraj. Trzymajcie za nas kciuki. Do zobaczenia na torze – stwierdził Kubica na oficjalnym koncie PKN ORLEN.

W ramach pakietu sponsorskiego logotyp PKN Orlen pojawi się na bolidach Williamsa, między innymi na tylnym spojlerze, nosie, układzie dolotowym i każdym z lusterek bocznych. Dodatkowo logotyp koncernu będzie można zauważyć na części podbródkowej kasku kierowców, kombinezonie kierowców i mechaników, a także odzieży personelu zespołu.

Współpraca PKN Orlen i Williams Martini Racing otwiera nowy rozdział w historii sportów motorowych w Polsce, ale też w budowaniu globalnego zasięgu naszej marki. Warto pamiętać, że Grupa Orlen ma dziś aktywa w pięciu krajach Europy i Ameryki Północnej, a nasze produkty dostępne są w ponad 90 krajach na całym świecie. Dbając o budowę międzynarodowej pozycji, poszukujemy również globalnych kanałów komunikacji. Jesteśmy przekonani, że zaangażowanie w wyścigi Formuły 1 należy do najskuteczniejszych sposobów promowania marki poprzez sponsoring sportowy. Nie bez znaczenia pozostaje dla nas także fakt, że w bolidzie Williamsa zasiądzie jedyny w historii Polak, Robert Kubica, któremu chcemy towarzyszyć w jego ponownej drodze na szczy – zauważył Daniel Obajtek, prezes zarządu PKN Orlen, w oficjalnym komunikacie.
To największy w historii polskich firm projekt sponsoringowy. Dzięki niemu Polak nie będzie miał kłopotów z powrotem do F1. Orlen ma zamiar wesprzeć Kubicę kwotą około 10 mln euro (nieco ponad 40 mln złotych) w sezonie. Umowa obowiązuje przez dwa lata.

Kolejne informacje podaje Jan Piasecki, dziennikarz TVP Sport...

Kubica wciąż może wiele. Jego przypadek to nie wyjątek
Euforia i podziw. Ziścił się piękny sen Roberta Kubicy
"Okiem redakcji". Historia Kubicy jak scenariusz filmu
Robert Kubica: chcę, żeby wrócił Kubica sprzed lat!

podobne informacje

Ważny rok Roberta Kubicy. "Gdyby Williams był w środku stawki, być może cierpiałbym bardziej"

Kalendarz Formuły 1 na sezon 2019 potwierdzony. Kubica zacznie w Australii

Formuła 1: Latifi rezerwowym w Williamsie

Znamy numer, z którym startować będzie Kubica