Znamy numer, z którym startować będzie Kubica

Robert Kubica w marcu po ponad ośmiu latach ponownie wystartuje w wyścigu Formuły 1. Krakowianin będzie kierowcą Williams Racing. W piątek poznaliśmy numery, z którymi zawodnicy będą startować w przyszłym sezonie.
Robert Kubica (fot. Getty Images)

DOBRE INFORMACJE DLA KUBICY. PKN ORLEN OFICJALNYM PARTNEREM ZESPOŁU WILLIAMS

W piątek ogłoszono nazwisko ostatniego kierowcy, który rywalizować będzie w 2019 roku o tytuł mistrza świata – Lance Stoll podpisał kontrakt z Force India.

Kilka godzin później FIA (Międzynarodowa Federacja Samochodowa) na swojej stronie opublikowała oficjalną listę zgłoszeń na nowy sezon. Na bolidzie Kubicy widnieć będzie numer 88, jego kolega z teamu George Russell pojedzie z "63".

Kubica zadebiutował w F1 w 2006 roku. W Grand Prix Węgier w zespole BMW-Sauber zajął siódme miejsce, ale został zdyskwalifikowany, gdyż jego bolid nie spełniał wymogów regulaminu. 10 czerwca 2007 roku podczas GP Kanady miał groźny wypadek – rozbił auto o betonową barierę przy prędkości około 230 km/h. Ostatecznie skończyło się na lekkim wstrząśnieniu mózgu i skręconej kostce.

Największym sukcesem 33-letniego obecnie kierowcy było zwycięstwo w wyścigu o GP Kanady rok po wspomnianym wypadku. Objął wówczas prowadzenie w klasyfikacji generalnej cyklu, a sezon zakończył na czwartej pozycji. Przez całą karierę Polak stanął na podium łącznie dwanaście razy.

Robert Kubica: chcę, żeby wrócił Kubica sprzed lat!