Cory Schneider
Todd Reirden
John Hynes

NHL: udany rewanż Washington Capitals. Seria zwycięstw trwa

Po szalonej końcówce spotkania Washington Capitals pokonali we własnej hali New Jersey Devils 6:3 (1:0, 1:1, 4:2). Było to siódme z rzędu zwycięstwo obrońców tytułu. Stołeczna drużyna awansowała tym samym na czwarte miejsce w Konferencji Wschodniej.
Nicklas Backstrom (po prawej) i Nico Hischier (po lewej) (fot. Getty Images)

NHL: Donato zapewnił zwycięstwo Boston Bruins

Hokeiści obu drużyn spotkali się już raz w tym sezonie. Październikowe starcie zdominowali New Jersey Devils, którzy wygrali u siebie aż 6:0. Od tamtego czasu zmieniło się jednak wiele – o ile Diabły mocno obniżyły formę, o tyle ich rywale od kilku tygodni są na fali.

Sobotnie spotkanie w pierwszych minutach ułożyło się pod dyktando Washington Capitals. Obrońcy tytułu przeprowadzili kilka groźnych akcji, a już w czwartej minucie jedną z nich wykorzystał Nicklas Backstroem. Szwed skorzystał ze znakomitego podania Owieczkina i skutecznie zakończył akcję, ogrywając bezradnego Sami Vatanena i pokonując Keitha Kinkaida.

Choć drugą część spotkania Stołeczni rozpoczynali w osłabieniu, niemal natychmiast zdołali podwyższyć prowadzenie. Krążek z ostrego kąta uderzył Tom Wilson, który wykorzystał fatalny błąd bramkarza rywali. Kilka minut później efektowną bramką odpłacili się jednak goście. Dzięki trafieniu Travisa Zajaca goście utrzymali kontakt – po dwóch tercjach przegrywali 1:2.

Ostatnia część rywalizacji zaczęła się jednak idealnie po myśli gospodarzy. Najpierw na listę strzelców wpisał się Andre Burakovsky, a następnie grę w przewadze wykorzystał Backstroem. Prowadzenie 4:1 mogło nieco uspokoić grę.

Nawet trzy bramki różnicy okazały się jednak niewystarczającą przewagą, aby wybić rywalom z głów chęć odrobienia strat. Diabły zdołały się podnieść i po kilkunastu minutach słabszej gry również wyprowadziły dwa ciosy. Nadzieję przywrócił Nico Hischier, a na niespełna dwie minuty przed końcową syreną gola kontaktowego strzelił Marcus Johansson.

W końcówce hokeiści z New Jersey musieli jednak postawić wszystko na jedną kartę. Wyprowadzenie bramkarza otworzyło rywalom drogę do kolejnych trafień. Bezlitośnie stratę rywali wykorzystał Owieczkin, który strzelił na 5:3. Chwilę później wynik ustalił Backstroem, kompletując w ten sposób hat-trick.

Dla Washington Capitals zwycięstwo odniesione nad New Jersey Devils było siódmym z rzędu. Dzięki niemu awansowali na czwarte miejsce w Konferencji Wschodniej. Diabły zajmują natomiast odległe 15. miejsce.