tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Barbórka znów dla Kajetana Kajetanowicza. Szósty triumf z rzędu

Kajetan Kajetanowicz jadący Fordem Fiestą WRC wygrał w Warszawie 56. Rajd Barbórki. Trzykrotny mistrz Europy triumfował w imprezie po raz szósty z rzędu i wyrównał rekord dotychczas należący do Tomasza Kuchara.
Kajetan Kajetanowicz (fot. PAP)

Drugie miejsce, ze stratą 4,18 s, wywalczył Mikołaj Marczyk (Skoda Fabia R5), a trzecie Łukasz Biśkiniewicz (Hyundai I20 F5) – strata 33,62. Na piątej pozycji uplasował się tym razem Kuchar (Peugeot 208 RX) ze stratą 37,58.

Dwa ostatnie odcinki specjalne na Bemowie zostały przerwane po tym, gdy jedna z załóg już za metą lotną opuściła trasę i wpadła w grupę kibiców stojących za ogrodzeniem. Interweniowały służby medyczne i straż pożarna. Jedna osoba odniosła lekkie obrażenia, została przewieziona do szpitala.

Pierwszy z przerwanych na Bemowie odcinków został wznowiony i ukończony przez pozostałe załogi, drugi anulowano. Sobotnią rywalizację zakończy tradycyjnie kultowe Kryterium Asów na Karowej. Jazdy pokazowe w centrum miasta rozpoczną się już o 17.00. Po ich zakończeniu 45 najlepszych zawodników Barbórki powalczy o statuetkę Pani Karowej, która zostanie wręczona podczas ceremonii zamykającej rajdową sobotę w stolicy.

Grabara: kiedyś piłkarzami Liverpoolu grałem tylko w Fifie

podobne informacje

Kryterium Karowa: Kajetanowicz ponownie najszybszy

Rajdowe MŚ: ścisk w czołówce w Katalonii

Rajdowe MŚ: dwie polskie załogi pojadą w Katalonii

Rajdowe MŚ: Kajetanowicz czwarty w WRC2, wygrana Tanaka