15 Mateusz Jachlewski
13 Julen Aguinagalde
10 Alex Dujshebaev
9 Bartlomiej Bis

Liga Mistrzów piłkarzy ręcznych. Vardar Skopje – PGE VIVE Kielce 28:27: porażka i spadek VIVE

PGE VIVE Kielce przegrało wyjazdowe spotkanie z Vardarem Skopje 27:28 (11:14) w 10. kolejce fazy grupowej Ligi Mistrzów piłkarzy ręcznych. Mistrzowie Polski zostali tym samym wyprzedzeni przez Macedończyków w tabeli i teraz zajmują w niej trzecie miejsce. Do lider, FC Barcelona Lassa, tracą cztery punkty.
Luka Cindric (fot. PAP)

ME 2018: szokująca wpadka Norweżek. Mistrzynie pokonane przez Niemki

PRZEBIEG MECZU:
Już w pierwszych minutach spotkania gospodarze zaczęli budować przewagę. Różnicę tworzył mocno rzucający Łotysz Dainis Kristopans, którego w pierwszych minutach gracze VIVE nie potrafili zatrzymać. Gdy trener Tałant Dujszebajew prosił o czas, jego zespół przegrywał już 5:9.

Po powrocie do gry sytuacja nie uległa jednak zmianie. Przeciwnie – przewaga mistrzów Macedonii wzrosła nawet do pięciu bramek (8:13). Dopiero w końcówce pierwszej połowy skuteczne akcje Daniela Dujshebaeva i Julena Aguinagalde nieco poprawiły sytuację. Mimo to szczypiornistom VIVE trudno było przełamać obronę rywali. Choć w ostatnich minutach grali lepiej i przeprowadzili kilka kontrataków, często na ich drodze stawał Dejan Milosavljev.

Początek drugiej części spotkania ponownie przyniósł powiększenie strat. Zawodnikom VIVE doskwierała nieskuteczność, nawet przy rzutach z siódmego metra. W porę jednak mistrzowie Polski zdołali się ocknąć z marazmu i zacząć niwelować straty.

Dobre akcje Krzysztofa Lijewskiego i Władzisława Kulesza dały nadzieję, a Dujshebaev na nieco ponad pięć minut przed końcem spotkania zdobył bramkę kontaktową. Końcówka meczu przysporzyła wielu emocji. Gospodarze w najważniejszych momentach nie mylili się jednak podczas rzutów i utrzymali prowadzenie. Ostatecznie wygrali 28:27.

Liga Mistrzów, grupa A, 10. kolejka:
Vardar Skopje – PGE VIVE Kielce 28:27 (14:11)
Najwięcej goli: dla Vardaru – Dainis Kristopans 5, Stas Skube 4, Stojancze Stoiłow, Daniił Sziszkariew, Christian Dissinger – po 3; dla VIVE – Alex Dujshebaev 5, Władzisław Kulesz, Luka Cindrić – po 3

ME 2018 piłkarek ręcznych. Leszek Krowicki odpowiada na krytykę. "Nie zgadzam się z zarzutami"