Michal Neuvirth
Mike Sullivan
David Hakstol

NHL: latający z Pingwinami. Derby dla Filadelfii [skrót]

Fantastyczne spotkanie w PPG Paints Arena. W derbach Pensylwanii Pittsburgh Penguins przegrali z Philadelphią Flyers 2:4 (1:1, 1:1, 0:2). Dla gospodarzy to druga porażka z rzędu, a dla gości – przełamanie po dwóch przegranych meczach.
Pittsburgh Penguins – Philadelphia Flyers [skrót]
Radość hokeistów Philadelphii Flyers po golu Travisa Konecny'ego (fot. Getty Images)

Nowy prezes Polskiego Związku Hokeja na Lodzie

Mecz zaczął się wybornie dla Pingwinów, bowiem już w 39. sekundzie bramkę zdobył Sidney Crosby. Kibice liczyli na kolejnego hat-tricka swojego najlepszego zawodnika, ale w dalszej fazie meczu Kanadyjczyk już nie błyszczał.

W pierwszej tercji iskrzyło pomiędzy zawodnikami obu zespołów. Dowód? Bójka Jamie'ego Oleksiaka i Wayne'a Simmondsa. Ten incydent jeszcze bardziej rozgrzał fanów i hokeistów.

Ta dodatkowa rozgrzewka lepiej podziałała na gości, którzy wyrównali za sprawą Travisa Konecny'ego.

W drugiej tercji poziom emocji wciąż był wysoki. W 6. minucie tej części prowadzenie gospodarzom znów dał Riley Sheahan, natomiast dokładnie minutę i trzy sekundy później na 2:2 strzelił Claude Giroux, którego fantastycznie obsłużył Jakub Voracek.

Ostatnia część to popis gości, którzy na samym początku wyprowadzili cios. Po 51. sekundach trafił Dale Weise. W końcówce Pingwiny wycofały bramkarza, co wykorzystał Voracek, pieczętując zwycięstwo Lotników.