0
3
2

Girona – Atletico 1:1. Zmarnowana szansa Atletico. Tylko punkt w Katalonii

Madryckie Atletico w tym sezonie spisuje się poniżej oczekiwań. Nie inaczej było w niedzielę, kiedy zespół Diego Simeone mierzył się na wyjeździe z Gironą i zremisował 1:1 (1:0). Tym samym drużyna ze stolicy nie wykorzystała szansy na przejęcie prowadzenia w tabeli.
Antoine Griezmann (fot. Getty Images)

Arjen Robben potwierdził: to mój ostatni sezon w Bayernie Monachium

Spotkanie było zacięte, obfitowało w faule, a mniej było okazji podbramkowych. W efekcie w ciągu pierwszej połowy aż trzech piłkarzy Atletico zostało ukaranych żółtą kartką – Antoine Griezmann, Koke i Jan Oblak. Najważniejsze było przewinienie, które popełnił ostatni z nich.

Słoweniec próbował odebrać piłkę wchodzącemu w pole karne Christianowi Stuaniemu, ale faulował Urugwajczyka. Chwilę później napastnik wykonał rzut karny i strzelił na 1:0 tuż przed przerwą. Do drugiej połowy goście przystąpili zdeterminowani – zwycięstwo dawało im, przynajmniej tymczasowo, pierwsze miejsce w La Lidze.

Drużynie Simeone udało się jednak wywalczyć tylko punkt, a i to dopiero w końcówce. W 82. minucie Diego Costa dostał dobre długie podanie w pole karne Girony, skierował piłkę do bramki, ale trafienie zaliczono na poczet obrońcy gospodarzy Jonasa Ramalho. Choć Atletco do końca walczyło o drugiego gola, mecz zakończył się zasłużonym remisem.

"Sportowa Mila" odc. 1: Sławomir Szmal. "Szmal na prezesa i pojedynek na poprzeczki"