0
0
3
3

Alaves – Sevilla 1:1. Remis, z którego cieszy się Barca. Istotne potknięcie Sevilli

Sezon w La Lidze nie przestaje zaskakiwać. 14. kolejka rozgrywek przyniosła kolejną zmianę lidera. Powodem remis 1:1 (1:0), jaki w meczu wyjazdowym z Deportivo Alaves zanotowała Sevilla. Dzięki temu na szczyt powróciła Barcelona.
Andre Silva (fot. Getty Images)

Barcelona odskoczyła Atletico. Błysnął Carles Alena ze szkółki

Deportivo Alaves to rewelacja tego sezonu w lidze hiszpańskiej. Po trzynastu kolejkach drużyna z Baskonii znajdywała się w czołowej czwórce ligi i w niedzielę się to nie zmieniło. Więcej, zespół z Vitorii przez długi czas był bliski awansu na drugą lokatę.

To za sprawą gola, jakiego w pierwszej połowie strzelił Jony. Hiszpan dostał dobre podanie w pole karne od Jonathana Calleriego, ale wszystko zaczęło się od błędu defensywnego gości. Z powodu kontaktu z piłką jednego z andaluzyjskich obrońców, została złamana pułapka ofsajdowa, a to umożliwiło Alaves swobodne przeprowadzenie akcji.

Reperkusje błędu Sevilla, która po trzynastu kolejkach prowadziła w tabeli, czuła aż do końca meczu. Alaves postawiło na obronę, a goście mimo ataków nie potrafili strzelić dwóch goli. Umiejętności i szczęścia wystarczyło tylko na jedną bramkę, którą w 78. minucie po dobrym dośrodkowaniu prawą nogą od Pablo Sarabii zdobył Wissam Ben Yedder.

Sytuacja w tabeli
Po czternastu kolejkach liderem La Ligi ponownie jest Barcelona. Remis Sevilli sprawił, że Andaluzyjczycy spadli na drugą lokatę. Trzecie jest Atletico, które w niedzielę zremisowało 1:1 na wyjeździe z Gironą, a czwarte właśnie Alaves. Piątą lokatę zajmuje z kolei Real Madryt, który traci do pierwszego miejsca pięć punktów.