Neymar znów kontuzjowany. "Musimy być ostrożniejsi"

Piłkarze Paris Saint-Germain nie będą wspominali najlepiej wyjazdu do Bordeaux. Mistrzowie Francji zaledwie zremisowali 2:2 z Girondins, a z powodu urazu boisko musiał opuścić przedwcześnie Neymar.
Neymar (fot. Getty Images)

Bez gry, bez wyników. Kiepski wieczór Polaków w lidze francuskiej

Piłkarze Thomasa Tuchela byli dotychczas na najlepszej drodze do tego, by jesienią wygrać wszystkie mecze. Ich szyki pokrzyżowali jednak zawodnicy z Bordeaux, którzy w końcówce spotkania doprowadzili do wyrównania. Bez względu na to stołeczni mają jednak ogromną przewagę nad wiceliderem i z dorobkiem 43 punktów w 15 meczach przewodzą stawce.

Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy murawę musiał jednak opuścić Neymar. Brazylijczyk w 57. minucie zasygnalizował sztabowi trenerskiemu problemy z pachwiną. Już po chwili na placu zastąpił go Erix-Maxim Choupo-Moting.

To nie pierwszy uraz 26-latka w ostatnich tygodniach. W meczu towarzyskim Canarinhos z Kamerunem również naraził się na szwank i choć początkowo wydawało się, że będzie musiał pauzować przez dłuższy czas, pozbierał się nadspodziewanie szybko.

Wygląda na to, że to ten sam uraz, ale musimy się temu jeszcze dokładniej przyjrzeć. Musimy być ostrożniejsi w najbliższym czasie z ponownym wprowadzaniem zawodnika do gry – przyznał szkoleniowiec PSG, Thomas Tuchel.