NHL: udany pościg Ducks, dzień gości i bramkarzy

Hokeiści Anaheim Ducks przegrywali już 1:5 na lodowisku broniących tytułu Washington Capitals, by ostatecznie zwyciężyć 6:5 w jednym z sześciu poniedziałkowych meczów ligi NHL. To jedno z pięciu spotkań, w których górą byli goście. Dzisiejszej nocy zmierzą się ze sobą ekipy New Jersey Devils i Tampa Bay Lightning. Transmisja od 1 w nocy w TVP Sport, naszej aplikacji mobilnej i na SPORT.TVP.PL.
Washington Capitals – Anaheim Ducks (fot.GettyImages)

Pittsburgh Penguins – Philadelphia Flyers [skrót]

Najlepszy zespół poprzedniego sezonu, który wygrał siedem poprzednich pojedynków, po trafieniu Nica Dowda w 34. minucie prowadził już 5:1. Goście jeszcze w drugiej tercji zdobyli dwa gole, a trzy dołożyli w ostatniej. Decydujące okazało się trafienie, jedno z dwóch w meczu, Pontusa Aberga w 55. minucie.

To nie powinno się zdarzyć. Nie rozumiem, jak mogliśmy pomóc się rywalom podnieść ze stanu 1:5. To co prawda dobry zespół, ale dziś bardziej my przegraliśmy niż oni wygrali – przyznał szwedzki zawodnik Capitals Nicklas Backstroem.

Trener stołecznej ekipy Todd Reirden przyznał, że drużyna – uspokojona wysokim prowadzeniem i długą serią zwycięstw – straciła koncentrację.

Podaliśmy Ducks rękę, a oni nie mając nic do stracenia rzucili się na nas. Nagle gra się odmieniła, wszystko zaczęło wyglądać inaczej. Mam nadzieję, że wyciągniemy właściwe wnioski z tego zimne prysznica – dodał Reirden.

W drużynie gości z dobrej strony zaprezentował się też Ryan Getzlaf, który zdobył gola i miał dwie asysty. Oba zespoły mają po 33 pkt. Capitals zajmują czwartą pozycję w Konferencji Wschodniej, a Ducks są na piątym miejscu na Zachodzie.

W dwóch niedzielnych pojedynkach czyste konto zachowali bramkarze.

Po raz pierwszy w sezonie udało się do Siemionowi Warłamowowi z Colorado Avalanche. Rosjanin obronił 24 strzały hokeistów Detroit Red Wings, a jego koledzy zdobyli dwa gole i wygrywając na wyjeździe 2:0 awansowali na drugą pozycję na Zachodzie, choć, podobnie jak prowadzący Nashville Predators, mają 37 punktów. Po bramce i asyście odnotowali Nathan MacKinnon (19. gol w sezonie) i Szwed Gabriel Landeskog.

Z kolei Jonathan Quick z Los Angeles Kings zakończył mecz bez straty gola po raz 50. w karierze, choć również pierwszy raz w bieżących rozgrywkach. W jedynej niedzielnej potyczce, w której lepsi okazali się gospodarze, "Królowie" wygrali z Carolina Hurricanes 2:0, a ich bramkarz zaliczył 34 udane interwencje. Mimo zwycięstwa z 19 pkt nadal są obecnie najsłabszą drużyną ligi.

Hokej, NHL: Washington Capitals – New Jersey Devils [SKRÓT]