tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

UEFA potwierdza: VAR w Lidze Mistrzów już w tym sezonie!

Komitet Wykonawczy UEFA potwierdził to, o czym spekulowano już wcześniej – reforma, do której miało dojść od sezonu 2019/2020, została przyspieszona. System VAR (Video Assistant Referee) zostanie wprowadzony w Lidze Mistrzów już w tym sezonie, od fazy pucharowej.
(fot. Getty)

6. kolejka LM: Ajax – Bayern o wygranie grupy w TVP!

O możliwości przyspieszenia zmian mówiło się kilka tygodni temu. UEFA obawiała się kompromitujących błędów arbitrów w najważniejszych spotkaniach sezonu. Katalizatorem przyspieszenia reformy miał być mecz Manchesteru City z Szachtarem Donieck, w którym arbiter podyktował rzut karny dla Anglików w sytuacji, gdy Raheem Sterling przewrócił się bez żadnego kontaktu z przeciwnikiem.

Początkowo europejska federacja planowała wprowadzić VAR dopiero od sierpniowych rund kwalifikacyjnych do następnej edycji. – Jesteśmy przekonani, że wprowadzenie systemu od sierpnia 2019 roku da nam wystarczająco dużo czasu, by wszystko potoczyło się bezproblemo – mówił jeszcze trzy miesiące temu prezydent federacji, Aleksander Ceferin dodając, że przeszkolenie arbitrów również będzie wymagało czasu. Nacisk klubów po kolejnych niejasnych decyzjach w Lidze Mistrzów zweryfikował jego plany.

System VAR będzie również wykorzystany w finale Ligi Europy w 2019 roku.

Piłka nożna, Liga Mistrzów: skróty meczów 5. kolejki

podobne informacje

Ikona Chelsea fanem Lewandowskiego. "Oszalałem na jego punkcie"

Liga Mistrzów: oceniamy Polaków po fazie grupowej

Liga Mistrzów: najlepsza jedenastka fazy grupowej

Liga Mistrzów: kto z kim w 1/8 finału? Możliwy rewanż za finał