tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Formuła 1: Latifi rezerwowym w Williamsie

Kanadyjczyk Nicholas Latifi będzie kierowcą rezerwowym w sezonie 2019 w zespole Formuły 1 Williams, w którym w wyścigach będą startowali Robert Kubica i Brytyjczyk George Russell.
Nicholas Latifi (fot. Getty Images)

Znamy numer, z którym startować będzie Kubica

Podpisany z teamem Williams kontrakt gwarantuje 23-letniemu kierowcy udział w sześciu piątkowych treningach, dwa dni testowe w sezonie oraz jeden dzień podczas jazd przedsezonowych. Dodatkowo Latifi weźmie udział w dwóch dniach testów opon organizowanych przez koncern Pirelli.

W poprzednim sezonie Latifi był kierowcą testowym i rezerwowym w zespole Force India, który zmienił w tym roku właścicieli. Większościowy pakiet udziałów kupił we wrześniu Kanadyjczyk Lawrence Stroll, ojciec Lance'a, który w 2018 roku jeździł w barwach Williamsa, a nowym sezonie przejdzie do ekipy, która zmieniła nazwę na Racing Point F1.

Latifi pochodzi z rodziny związanej z wyścigami samochodowymi. Jego ojciec Michael w 2018 roku kupił 10 procent udziałów zespołu McLaren

Dla mnie to fantastyczna okazja, by zbierać doświadczenie w Formule. Będę jeździł w symulatorze i zajmował się rozwojem samochodu – ujawnił Kanadyjczyk.

Szefowa zespołu Claire Williams potwierdziła program przygotowany dla nowego kierowcy. – On z powodzeniem startuje w innych seriach. Ma wyścigowe predyspozycje i jest bardzo pracowity. Zaliczy kilka piątkowych treningów i dni testowych, jestem pewna, że będzie pasował do zespołu.

Piotr Biesiekirski: inspiruje mnie Robert Kubica