tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Stan Stevensona stabilny. "Cały świat jest w twoim narożniku"

Cały bokserski świat trzyma kciuki za Adonisa Stevensona. Kanadyjczyk przegrał przez nokaut z Oleksandrem Gwozdykiem, stracił mistrzowski pas federacji WBC w wadze półciężkiej i trafił do szpitala. Przez kilka godzin jego stan określano jako krytyczny, teraz jest odrobinę lepiej.
Adonis Stevenson (z lewej, fot. Getty Images)

"RING PUSTY". WSPOMNIENIE TRENERA ANDRZEJA GMITRUKA

Stevenson został znokautowany w 11. rundzie i tym samym po ponad pięciu latach stracił mistrzowski pas. Kanadyjczyk wstał jednak z desek o własnych siłach i opuścił ring. Kłopoty zaczęły się dopiero jak wyszedł spod prysznica – pięściarz zaczął uskarżać się na zawroty głowy i problemy z utrzymaniem równowagi.

Natychmiast została wezwana pomoc. Stevenson stracił w karetce przytomność, a lekarze po pierwszych badaniach stwierdzili obrzęk i krwiak mózgu. Jego stan określono jako krytyczny, ale po kilkunastu godzinach uległ poprawie – pięściarza wprowadzono w śpiączkę farmakologiczną i teraz jego stan określa się jako stabilny.

Stevensona w najważniejszej walce w karierze wspiera cały bokserski świat. "Wszyscy jesteśmy w twoim narożniku, wszyscy się za ciebie modlimy. Jesteś wojownikiem i wyjdziesz z tej sytuacji jak na mistrza przystało" – napisał Mauricio Sulaiman, prezydent federacji WBC. "Słyszałem, że przegrał walkę, ale nie wiedziałem, że jest z nim tak źle. Modlę się, by wrócił do pełni zdrowia. Niech Bóg ma go w swojej opiece" – dodał Lennox Lewis, były mistrz świata w wadze ciężkiej.

Adonis Stevenson vs. Badou Jack. Najlepsze momenty!
Odrodzenie mistrza. Stevenson pobudzony w końcówce
Adonis Stevenson – Badou Jack: cios na twarz... sędziego

podobne informacje

TOP 2018: najpopularniejsze wideo w serwisie SPORT.TVP.PL

Adonis Stevenson trafił do szpitala. Pięściarz w stanie krytycznym

Ciężkie grzmoty w Toronto. "Superman" wciąż na tronie

Artysta nokautu z mroczną przeszłością. Nierząd, gangi i kryminał