:
0
2:0
10'Tomasz Jodłowiec
17'Aleksandar Sedlar
61'Tomasz Jodłowiec

Piast – Pogoń 3:0. Seria Portowców zakończona

Piast Gliwice pokonał u siebie Pogoń Szczecin 3:0 (2:0) w ostatnim spotkaniu 17. kolejki Lotto Ekstraklasy. Gospodarze przerwali serię Portowców, którzy wygrali cztery ligowe mecze z rzędu. Przyjezdni kończyli starcie w "dziesiątkę".
Sebastian Kowalczyk (L) i Tom Hateley (P) (fot. PAP/Hanna Bardo)

Nawałka nie przyniósł zmiany. Lech wciąż mizerny

Zespół Waldemara Fornalika objął prowadzenie już w 10. minucie. Martin Konczkowski ograł jednego z rywali, wbiegł w pole karne i podał do Tomasza Jodłowca, który strzelił gola. Gospodarze poszli za ciosem. W 15. minucie Michal Papadopoulos został sfaulowany w polu karnym przez jednego z rywali i sędzia podyktował "jedenastkę". Szansę wykorzystał Aleksander Sedlar.

Szczecinianie próbowali odrabiać straty, ale nie mieli wielu sytuacji. Gdy już je stwarzali, strzelali niecelnie albo dobrze radził sobie bramkarz Frantisek Plach.

W 61. minucie było 3:0. Tym razem podawał Mikkel Kirkeskov, a Jodłowiec ponownie skutecznie wykończył akcję. W 72. minucie Adam Buksa uwolnił się spod opieki Sedlara i mocno kopnął na bramkę, ale znów doskonale spisał się bramkarz.

Dziewięć minut później czerwoną kartkę dostał Łukasz Załuska. Bramkarz Pogoni wyszedł daleko poza pole karne i sfaulował Joela Valencię. Goście wyczerpali już jednak limit zmian. W bramce stanął... Adrian Benedyczak.

Piast nie strzelił już jednak kolejnego gola. Dla gliwiczan była to ósma wygrana w sezonie.