tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Formuła 1: najpierw Racing Point, później zmiana nazwy

Zapowiedziana w piątek zmiana nazwy teamu Formuły 1 z Force India na Racing Point jest tylko tymczasowa – poinformował dyrektor zespołu Otmar Szafnauer. Jeszcze przed rozpoczęciem kolejnego sezonu mistrzostw świata na bolidach będzie widniała inna nazwa.
(fot. Getty Images)

Znamy numer, z którym startować będzie Kubica

Słowa "Force India" zniknęły zarówno z pojazdów, jak i z oficjalnych dokumentów na przyszły rok, po ostatnim tegorocznym wyścigu. Team został przejęty w sierpniu przez kanadyjskiego miliardera Lawrence'a Strolla. Jego syn Lance był w tym sezonie kierowcą Williamsa, a w 2019 roku prowadzić będzie auto drużyny ojca.

To nie jest nazwa na stałe, to tylko coś, co wpisaliśmy na formularzu zgłoszeniowym, dopóki nie wymyślimy czegoś na dłużej. To nie będzie Racing Point – zapowiedział Szafnauer.

Od 2008 roku właścicielem Force India był indyjski miliarder Vijay Mallya. Team miał ostatnio spore problemy finansowe i w lipcu został objęty zarządem komisarycznym.

Obok Lance'a Strolla, w zespole mającym siedzibę w Silverstone występować będzie Meksykanin Sergio Perez.

Pierwszy wyścig sezonu 2019, o Grand Prix Australii w Melbourne, zaplanowano na 17 marca. W stawce kierowców zgłoszonych na przyszły rok jest Robert Kubica, który będzie bronił barw Williamsa.

Robert Kubica: chcę, żeby wrócił Kubica sprzed lat!

podobne informacje

F1: Lance Stoll podpisał kontrakt z Force India

Williams chwali Kubicę: byłby świetnym partnerem dla Russella

Force India wciąż opcją dla Roberta Kubicy

Formuła 1: zaskakująca Monza. Racing Point Force India i Ferrari najszybsze na treningach