0
3
1

Ligue 1: Amiens – AS Monaco. Drużyna Glika wyrwała się ze strefy spadkowej

W meczu 16. kolejki Ligue 1 na Stade de la Licorne zmierzyły się dwie drużyny z nizin ligowej tabeli. Amiens przegrało z AS Monaco 0:2 (0:1). Cały mecz w drużynie gości rozegrał Kamil Glik.
Radamel Falcao (fot. Getty)

Mecz PSG z Montpellier przełożony na wniosek policji

W zespole Amiens wciąż leczy kontuzję Rafał Kurzawa, choć gdyby był w pełni zdrowia też nie miałby pewnego miejsca w składzie gospodarzy. Z kolei w drużynie Monaco Kamil Glik wyszedł od pierwszej minuty i pomógł w osiągnięciu bardzo ważnego zwycięstwa.

Oba kluby po 15. kolejkach znajdowały się w strefie spadkowej, ale dzięki zwycięstwu na wyjeździe – Monaco przynajmniej do jutra, gdy zostaną rozegrane kolejne ligowe spotkania, awansowało na 17. "bezpieczną" pozycję.

Dla drużyny Thierry'ego Henry'ego oba gole zdobył Radamel Falcao. Oba padły po rzutach karnych. Kolumbijczyk najpierw trafił w 43. minucie spotkania, a końcowy wynik ustalił w 96. minucie. Tym samym Falcao ma już 7 ligowych goli na koncie.

W innych wtorkowych spotkaniach 16. kolejki Ligue 1 Nicea bezbramkowo zremisowała z Angers. Natomiast Montpellier przegrało na własnym boisku z Lille 0:1 (0:1).

Tabela Ligue 1
Krzysztof Stanowski: "Liga Europejska 2"? Wątpliwy prestiż i... ogromne pieniądze!