tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Trener Amiens krytykuje Rafała Kurzawę. "Za każdym razem mnie rozczarowywał"

Dlaczego Rafał Kurzawa nie gra w Amiens? Odpowiedzi na pytanie udzielił trener fransukiej drużyny, Christophe Pelissier. – Jestem rozczarowany jego formą. Mam teraz lepszych piłkarzy od niego – wyznał. Dodał jednak, że Polak nie jest w klubie skreślony.
Rafał Kurzawa (L) w meczu z Włochami (fot. Getty)

#bramkarz100lecia – wybierz najlepszego w historii

Na początku sezonu Kurzawa wchodził na boisko w barwach Amiens z ławki, dwa razy pojawił się nawet w pierwszym składzie. Zanotował jednak tylko jedną asystę, a od 9. do 16. kolejki wszedł już na boisko tylko raz, na 11 minut.

Na początku listopada w "L'Equipe" pojawiły się rewelacje, wedłu których Polak nie odnajduje się w Amiens, bo ma problemy interpersonalne i językowe. "Kurzawa jest odludkiem. Komunikuje się tylko po polsku. By wyjaśnić mu, o co chodzi szkoleniowcowi, trzeba niekiedy korzystać z pomocy tłumacza. Mówi mało i mało pokazuje też na boisku i poza nim" – pisał dziennik.

Christophe Pelissier (fot. Getty) To miły chłopak był...

Teraz głos w sprawie zajął trener, Christophe Pelissier. – To, że Kurzawa nie gra, jest spowodowane tylko i wyłącznie względami sportowymi. W systemie 4-4-2, na bokach mam teraz piłkarzy lepszych od niego. To miły chłopak, nie mam z nim problemu. Ale nie dostarcza mi szybkości, a potrzebujemy piłkarzy szybkich – tłumaczył w rozmowie z lokalnym dziennikiem "Courrier Picard".

Najlepszy asystent zeszłego sezonu Ekstraklasy i w ogóle jeden z najlepszych piłkarzy ligi ma więc te same problemy, które unaoczniły jesienne mecze reprezentacji. – Kurzawa ma świetną lewą nogę, super technikę, ale musi zrozumieć, że we Francji potrzeba większej intensywności w grze, potrzeba wygrywania pojedynków. Za każdym razem gdy grał, pod tym względem mnie rozczarowywał, szczególnie w meczu z Metz, w Pucharze Ligi – wymieniał Pellisier.

Zapewnił jednak, że nie cały czas liczy na rozwój 25-letniego Polaka. – Musi pracować, musi się aklimatyzować, to naprawdę nie jest skreślony przez nas piłkarz. Na tę chwilę jest jednak poniżej tego, czego oczekuję, jest poniżej tego, co prezentują inni.

We wspomnianym meczu z Metz, w Pucharze Ligi, Kurzawa przebywał na boisku do 68. minuty, a wyróżnił się tylko żółtą kartką po przerwie. Jego zespół w poniedziałek przegrał 0:2 z Monaco i spadł na 19. miejsce w tabeli Ligue 1.

Problemy komunikacyjne Kurzawy. "Taki ma styl bycia"

podobne informacje

Ligue 1: Amiens – AS Monaco. Drużyna Glika wyrwała się ze strefy spadkowej

Bez gry, bez wyników. Kiepski wieczór Polaków w lidze francuskiej

Marsylia ograła Amiens. Rafał Kurzawa znów nie zagrał

Rafał Kurzawa tylko rezerwowym, wygrana Amiens