tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

NHL: nowa drużyna dołączy do ligi. Radość w Seattle

Od 2021 roku do hokejowej ligi NHL dołączy drużyna z Seattle – postanowiła Rada Gubernatorów NHL. W ten sposób rozgrywki rozszerzą się do 32 zespołów. Przed rokiem w lidze zadebiutowali "Złoci Rycerze" z Las Vegas.
Radość fanów NHL z Seattle po decyzji o dołączeniu do ligi (fot. Getty)

NHL: Lightning nie dali żadnych szans Devils

Decyzja była oczekiwana, po tym jak w październiku grupa Seattle Hockey Partners przedstawiła władzom NHL swoją propozycję. Na czele grupy stoją miliarder David Bonderman i słynny producent filmowy Jerry Bruckheimer. Drużyna będzie grać w centrum miasta w hali, w której do 2008 roku grali w lidze NBA koszykarze SuperSonics. Obiekt obecnie przechodzi gruntowną przebudowę za ok. 700 mln dolarów. Mecze będzie mogło oglądać 17,4 tys. widzów.

– Dostałem telefon od kreta w pokoju (Rady Gubernatorów) i była to decyzja jednogłośna. Mamy hokej – ogłosiła triumfalnie burmistrz Seattle Jenny Durkan.


Właściciele klubu, którego nazwa ma być ogłoszona w pierwszej połowie przyszłego roku, zapłacili za prawo gry w NHL 650 mln dolarów, o 150 mln więcej niż Vegas Golden Knights. "Złoci Rycerze" w swoim pierwszym sezonie w lidze doszli aż do finału Pucharu Stanleya.

Hokej, NHL: New Jersey Devils – Tampa Bay Lightning [SKRÓT]

podobne informacje

NHL: cztery gole i triumf Boston Bruins w... pięć minut

NHL: zacięty mecz w Nowym Jorku. Penguins lepsi w karnych

NHL: Ottawa Senators pokonali Pittsburgh Penguins po dogrywce

NHL: zwycięstwo w pierwszej przewadze. Blues zaskoczyli Jets