Mike Smith 46'29''
John Tortorella
Bill Peters

NHL: pięć goli w drugiej tercji, zwycięstwo Calgary Flames

Hokeiści Calgary Flames popisowo rozegrali drugą tercję wtorkowego meczu ligi NHL z Columbus Blue Jackets. Przegrywająca po pierwszej 1:3, ekipa gości w kolejnej części zdobyła pięć bramek, a całe spotkanie wygrała 9:6.
Hokeiści Calgary Flames (fot. Getty Images)

Spotkanie z tak dużą liczbą goli i zwrotami akcji raczej zadowoliło miłośników hokeja. Gospodarzom nie pomógł hat-trick autorstwa Cama Atkinsona. Po dwie bramki i dwie asysty we Flames mieli tego dnia Sean Monahan i Johnny Gaudreau.

Drugi z nich pierwsze ze swoich trafień zanotował w inauguracyjnej tercji. W tej części spotkania po stronie Blue Jackets golami popisali się Atkinson, Zach Werenski i Josh Anderson. Werenski dzięki temu golowi powiększył swój dorobek punktowy w całej karierze do 100 "oczek".

Na początku drugiej części spotkania miejscowa ekipa powiększyła jeszcze prowadzenie za sprawą Atkinsona, ale potem do ataku przystąpili rywale, wśród których na listę strzelców wpisali się w ciągu niespełna 13 minut kolejno: Monahan, Elias Lindholm, Matthew Tkachuk, Noah Hanifin oraz T.J. Brodie. Blue Jackets w tej tercji odpowiedzieli już tylko jedną bramką autorstwa Nicka Foligno.

W ostatniej części pojedynku wciąż trwała dobra passa przyjezdnych, w barwach której gole zdobyli Monahan, Gaudreau i Austin Czarnik. Po stronie gospodarzy swoje trzecie trafienie zaliczył Atkinson.

Zespół z Calgary odniósł trzecie zwycięstwo z rzędu. We wtorek odbył się jeszcze jeden mecz w lidze NHL, w którym padła łącznie dwucyfrowa liczba bramek. Zawodnicy Tampa Bay Lightning wygrali na wyjeździe z Detroit Red Wings 6:5 po karnych. Wysoki wynik padł również w Pittsburghu, gdzie miejscowi Penguins wygrali z Colorado Avalanche 6:3.