tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Leszek Krowicki: dymisja? Nie widzę ku temu podstaw [WYWIAD]

– Sądzi pani, że trzy minuty po meczu jestem w stanie zastanowić się nad moją dymisją? Nie widzę ku niej podstaw – stwierdził w rozmowie z Sylwią Michałowską z TVP Sport po wtorkowym meczu mistrzostw Europy ze Szwecją trener polskich piłkarek ręcznych Leszek Krowicki. Biało-czerwone przegrały wszystkie trzy mecze i odpadły z rywalizacji już w pierwszej fazie turnieju. To trzecia duża impreza pod jego wodzą, na której Polki nie zdołały wyjść z grupy.
ME 2018 piłkarek ręcznych. Leszek Krowicki: jestem za mało inteligentny, żeby... [WYWIAD]
Leszek Krowicki (fot. PAP)

Byłe reprezentantki o opadnięciu Polek z ME: w dwa lata znalazłyśmy się w beznadziejnym miejscu [OPINIE]

Leszek Krowicki o...
...o popełnionych błędach:
– Zawsze zaczynam analizę od siebie, ale w tej chwili jestem za bardzo zmęczony i przyznam szczerze nie za bardzo mam ochotę analizować to, co robiliśmy. Każdy mecz to analiza, po każdym meczu próbujemy zastanowić się, co możemy zrobić lepiej. W niektórych elementach notowaliśmy postęp, w innych przypadkach pewne rzeczy się powtarzały. Dajcie mi jednak państwo proszę trochę czasu na analizę. Będzie teraz ku temu okazja. Na pewno będziemy z tych sytuacji się uczyć i mam nadzieję wyciągać rozsądne wnioski.

...o dymisji:
– Nie widzę ku temu podstaw. Powtórzę po raz kolejny: my ciągle mamy szansę na to, by zakwalifikować się do mistrzostw świata w Japonii, które otwierają nam drogę na kolejne duże imprezy. Poczekajmy na wyniki innych zespołów i losowania. Natomiast już w pani pytaniu spotykam się z tym, że odbieracie nam państwo jakiekolwiek nadzieje i szanse. Sądzi pani, że trzy minuty po meczu jestem gotów zastanowić się nad moją dymisją?

...o tym, czy zastanawiał się nad nią wcześniej:
– Ja chyba jestem zbyt mało inteligentny żeby odpowiadać na tak wyszukane pytania. Przykro mi bardzo, nie umiem odpowiedzieć rozsądnie na to pytanie, bo w mojej ocenie nie ma na nie miejsca w tej chwili i nie ma też sensu zastanawiać się nad tym teraz.

Piłka ręczna, ME kobiet, grupa A: Szwecja – Polska [SKRÓT]
ME 2018 piłkarek ręcznych. Szwecja – Polska: doskonały występ Grzyb na pożegnanie z kadrą [WIDEO]
ME 2018 piłkarek ręcznych. Szwecja – Polska: cudowna wkrętka Anety Łabudy [WIDEO]

...o meczu ze Szwedkami:
– Walczyliśmy do końca i za to należą się dziewczynom olbrzymie pochwały. Nie wykorzystaliśmy w pierwszej połowie sporej liczby sytuacji, które sobie dziewczyny wypracowały. Generalnie graliśmy dobrze w obronie przy olbrzymim wsparciu Ady Płaczek. Dochodziliśmy do sytuacji rzutowych, ale bramkarka naszego przeciwnika obroniła kilka piłek, które powinniśmy zamienić na bramki. Przegraliśmy z bardzo dobrym zespołem, walcząc do końca. Pokazaliśmy, że drugie połowy nie muszą być gorszymi fragmentami w naszym wykonaniu. Szukaliśmy szans, one były. Zrobiliśmy dużo, żeby co najmniej punkt zabrać ze sobą.

...o zamieszaniu z czasami:
– Mecz zakończył się trochę skandalicznie, bowiem, nie wiem czy państwo widzieli, miałem jeszcze jeden czas do dyspozycji, ale niestety na tablicy ukazała się błędna informacja, że już wykorzystałem limit, tymczasem to kolega ze Szwecji wykorzystał trzy czasy. To zabrało mi bardzo poważny argument żeby ustawić tę grę jeszcze w końcówce. Nikt ze stolika sędziowskiego nie mógł mi podać informacji czy ewentualnie przyznać się do błędu jeszcze w trakcie spotkania. To było dość istotne. Nie wiem jaka będzie reakcja władz na to wydarzenie.

Czytaj więcej:
Pożegnanie rekordzistki. Kinga Grzyb zakończyła występy w reprezentacji
Niespodzianka w "polskiej" grupie. Dunki przegrały z Serbkami
Stachowska: mistrzostwa pokazały, że oddalamy się od Europy [WYWIAD]

ME 2018 piłkarek ręcznych. Dlaczego Polki odpadły z ME? Byłe reprezentantki nie mają złudzeń... [STUDIO]
ME 2018 piłkarek ręcznych. Karolina Kudłacz-Gloc: w końcówce było nierówne sędziowanie [WYWIAD]
ME 2018 piłkarek ręcznych. Monika Stachowska: oby nie stało się to, co z męską reprezentacją [WIDEO]

podobne informacje

Suchar, łzy i protest żółtych kamizelek. Podsumowujemy ME 2018 piłkarek ręcznych

Serbki na drodze Polek w barażach o MŚ 2019. Krowicki: szybka okazja do rewanżu za ME

Trzy lata i trzy klęski Leszka Krowickiego z reprezentacją Polski. Czy to czas na zmiany?

ME 2018 piłkarek ręcznych. Byłe reprezentantki o opadnięciu Polek z ME: w dwa lata znalazłyśmy się w beznadziejnym miejscu