27 Rafał Wolski 84' 90'
28 Flavio Paixao 73'
29 Mateusz Zukowski

Puchar Polski: nieprzekonujące zwycięstwo i awans Lechii Gdańsk

Lechia Gdańsk wygrała na wyjeździe z Bruk-Betem Termalicą Nieciecza 3:1 (1:0) w meczu 1/8 finału Pucharu Polski i awansowała do kolejnej rundy. W ostatnim środowym spotkaniu obrońca trofeum, Legia Warszawa, zagra w Głogowie z Chrobrym.
Daniel Łukasik (L) i Mateusz Kupczak (fot. PAP/Łukasz Gągulski)

Rok bez Stokowca. Zagłębie żałuje, Lechia się cieszy

W starciu dziewiątej drużyny 1. ligi z liderem Ekstraklasy goście wcale nie byli stroną przeważającą. Inicjatywę przez większość spotkania miał Bruk-Bet, ale to Lechia strzelała gole.

Pierwszego – tuż przed przerwą zdobył Daniel Łukasik. Pomocnik, dla którego był to okrągły, setny występ w barwach Lechii, popisał się efektownym strzałem z dystansu. Uderzenie Tomasza Makowskiego na 2:0 nie było już tak trudne do obrony, ale i tak nie zdołał go zatrzymać żaden z obrońców, ani bramkarz Bruk-Betu.

W 62. minucie za drugą żółtą kartkę boisko opuścił pomocnik gospodarzy – Piotr Wlazło. Nie zniechęciło ich to jednak i na kwadrans przed końcem na 1:2 trafił Patrik Misak. Piłkarze Marcina Kaczmarka (byłego trenera Lechii) do końca zmierzali do wyrównania, ale wystarczył jeden błąd w rozegraniu na własnej połowie i stracili gola na 1:3. Wprowadzony z ławki Rafał Wolski minął bramkarza i ustalił wynik.

Zespół Piotra Stokowca w poprzednich rundach eliminował Wisłę Kraków i Resovię, a biorąc pod uwagę wszystkie rozgrywki, nie przegrał meczu od 28 września.