tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

LM tenisistów stołowych: Kaii Yoshida wzmocni Dartom Bogorię

W decydującym meczu rundy grupowej Ligi Mistrzów tenisistów stołowych Dartom Bogorię Grodzisk Mazowiecki wzmocni Japończyk Kaii Yoshida. Dwukrotny brązowy medalista drużynowych mistrzostw świata wystąpi w piątkowym (godz. 19) spotkaniu wyjazdowym z FC Saarbruecken.
Kaii Yoshida (fot. Getty Images)

Spotkanie Messiego z Ronaldo? Gwiazdy proszą o bilety

– Jedziemy do Niemiec w pełnym składzie: Kaii Yoshida, Panagiotis Gionis, Pavel Sirucek, Marek Badowski, a więc mamy kilka możliwości w ustawieniu zespołu. Obecna sytuacja w grupie bardzo nas mobilizuje. Możemy zająć pierwsze miejsce jeśli zwyciężymy w Saarbruecken, a francuski Angers przegra z duńskim Roskilde. Jeśli natomiast nie wygramy, uplasujemy się na trzeciej pozycji i nie awansujemy do ćwierćfinału – powiedział trener wicemistrzów Polski Tomasz Redzimski.

W tabeli gr. C prowadzi Vaillante Sports Angers, przed FC Saarbruecken i Dartomem Bogorią – po 8 punktów. Stawką zamyka Roskilde BTK61 – 6 pkt. Dwa najlepsze kluby zakwalifikują się do 1/4 finału LM.

Yoshida w tym sezonie zagrał w spotkaniu z Vaillante Sports Angers, wygranym przez mazowiecki zespół 3:2. Pokonał Portugalczyka Joao Geraldo 3:2 w setach. Bez niego Gionis, Badowski i Sirucek triumfowali 3:0 w pierwszej potyczce z Niemcami (rezerwowym jest Patryk Zatówka).

– W sezonie 2014/15 wygraliśmy ostatni mecz grupowy w francuskim Hennebont i awansowaliśmy do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Wówczas nasz skład tworzyli Oh Sang Eun, Daniel Górak, Paweł Fertikowski i Robert Floras – dodał szkoleniowiec Dartomu Bogorii.

Natomiast w czwartek (godz. 15) w ostatnim meczu gr. B Dekorglass Działdowo zmierzy się w Rosji z UMMC Jekaterynburg. Na czele tabeli rosyjski zespół 9 pkt, przed austriackim Walter Wels, francuskim Stella Sport La Romagne i Dekorglassem – po 7.

Łódź gospodarzem World Curling Tour. Pierwsza taka impreza w Polsce