90 Ana Maria Dragut 1
27 Raluca Elena Bacaoanu
26 Anca Polocoser

ME 2018 piłkarek ręcznych. Norweżki pod ścianą. Rasmussen gra dalej

Nie tak wyobrażali sobie walkę o obronę tytułu kibice reprezentacji Norwegii. Na zakończenie fazy grupowej mistrzostw Europy przegrały z Rumunią 23:31 (12:18) i do drugiej fazy turnieju awansowały z zerowym dorobkiem punktowym. W lepszej sytuacji jest za to prowadzona przez Kima Rasmussena kadra Węgierek, które w środę wygrały z Hiszpanią 32:26 (19:14).
Stine Bredal Oftedal (fot. Getty Images)

ME: awans Niemek. Nie ma mocnych na Holenderki

Norweżki, które turniej rozpoczęły od niespodziewanej porażki z Niemkami, także w środę pokazały, że daleko im do formy sprzed dwóch lat, kiedy wielkim stylu sięgnęły po czempionat Starego Kontynentu.

Cristina Neagu (fot. Getty Images) Od pierwszych minut grały wolno i zadziwiająco nieskutecznie w ataku. Oddawały rzuty z nieprzygotowanych pozycji, obijały słupki i poprzeczkę rumuńskiej bramki.

Drużynie nie pomogła też bramkarka, która po dwudziestu minutach rywalizacji broniła ze skutecznością... siedmiu procent!

Dobrze dysponowane Rumunki przed przerwą także zanotowały ofensywny kryzys, który przedłużył się także na początek drugiej odsłony spotkania. Bramki nie rzuciły przez ponad siedem minut. Niemoc strzelecką przerwała dopiero Cristina Neagu, trafiając na 19:14.

Bezradne Norweżki próbowały gonić, ale w ich grze było coraz więcej nerwowości i niedokładności. W pewnym momencie przegrywały już nawet różnicą dziewięciu bramek (19:28).

Pomimo porażki obrończynie tytułu zagrają w drugiej rundzie mistrzostw. Awansowały do niej jednak bez dorobku punktowego. W pierwszej fazie pokonały bowiem tylko Czeski, które pożegnały się już turniejem.

Grupa C: Węgry – Hiszpania 32:26

Efektowne i ani przez moment nie podlegające dyskusji zwycięstwo odniosły też podopieczne Kima Rasmussena. Prowadzone przez byłego selekcjonera reprezentacji Polski Węgierki rozbiły Hiszpanię.

O końcowym rezultacie zdecydowała pierwsza połowa, fatalna w wykonaniu Hiszpanek w obronie.

Szybko zbudowanego prowadzenia Węgierki nie oddały do końca spotkania i do drugiej fazy turnieju awansowały z drugiego miejsca w grupie C z dorobkiem dwóch punktów.