Copa del Rey, 2018/2019, 4. runda
Camp Nou
Widzów: 76398

Puchar Króla: wygrali wszyscy faworyci. Świetny mecz Barcy

W Pucharze Króla na razie bez niespodzianek. W środę w rozgrywkach grała między innymi Barcelona, która pewnie wygrała u siebie z Culturalem Leonesą 4:1. Dobrze zaprezentował się między innymi Carles Alena – spory talent ze szkółki Katalończyków.
Malcom i Carles Alena (fot. Getty Images)

Diego Costa przejdzie operację. Długa przerwa napastnika

Barcelona uciekła rywalom już w pierwszej połowie, którą wygrała 3:0. W drugiej było 1:1, ale w ostatecznym rozrachunku Katalończycy nie mieli problemów z awansem do 1/8 finału. Wcześniej w środę w Pucharze Króla grało także Atletico. Piłkarze Diego Simeone nie dali szans Sant Andreu i dzięki zwycięstwu 4:0 także awansowali do 1/8 finału rozgrywek.

Więcej wrażeń miała Sevilla. Drużyna, która przed ostatnią kolejką ligową zajmowała pierwsze miejsce w tabeli Primera Division, wygrała z Villanovense ledwie 1:0 (w pierwszym meczu było 0:0). O awansie zdecydowało trafienie Andre Silvy, który dobił piłkę po niewykorzystanym przez siebie rzucie karnym.

Najokazalej w środę spisali się piłkarze Villarrealu. Żółta Łódź Podwona pokonała Almerię aż 8:0. Bohaterem zespołu był Karl Ekambi, który strzelił pierwsze trzy gole w meczu i w 36. minut skompletował hat-tricka.