Mikko Koskinen
Craig Berube
Ken Hitchcock

NHL: Oilers odwrócili losy meczu z Blues, czarna seria Blackhawks trwa

Hokeiści Edmonton Oilers odwrócili losy środowego meczu wyjazdowego w lidze NHL z St. Louis Blues – przegrywali 0:2, by zwyciężyć po karnych 3:2. Trwa zła passa Blackhawks – drużyna z Chicago uległa w Anaheim Ducks 2:4 i zanotowali piątą porażkę z rzędu.
Hokeiści Edmonton Oilers (fot. Getty Images)

W pierwszej tercji bramki dla Blues zdobyli Rosjanin Iwan Barbaszew i Brayden Schenn. Oilers stopniowo odrabiali straty – najpierw gola na dla nich zdobył Ryan Nugent-Hopkins, a następnie Szwed Oscar Klefbom.

Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia i zwycięzcę wyłonić musiały rzuty karne. Bramkarz gospodarzy Jake Allen zanotował wcześniej 34 obrony, ale w tej części pojedynku pokonali go Nugent-Hopkins oraz Connor McDavid, który wrócił do gry po opuszczeniu poprzedniego meczu swojej drużyny. W zespole z St. Louis jedynym zawodnikiem, który pokonał wówczas golkipera gości był Tyler Bozak.

Na przebudzenie swoich ulubieńców wciąż czekają kibice Blackhawks. Czarne Jastrzębie po przegraniu piątego spotkania z rzędu notują najgorszą obecnie serię w NHL i zajmują 13. miejsce w Konferencji Zachodniej. Fani liczyli, że zespół odbuduje się pod wodzą Jeremy'ego Collitona, który zastąpił na stanowisku trenera Joela Quenneville, ale pod wodzą obecnego szkoleniowca wygrali zaledwie trzy mecze.

W znacznie lepszych humorach są sympatycy Ducks. Zespół z Anaheim odniósł piąte z rzędu zwycięstwo oraz wygrali siódmy z 10 ostatnich pojedynków.