tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

MKOI: Jeszcze za wcześnie na esport na Igrzyskach Olimpijskich

Międzynarodowy Komitet Olimpijski uznał, że to jeszcze nie ten etap, aby uznać esport za dyscyplinę olimpijską na Igrzyskach w Paryżu w 2024 roku.
IO Paryż 2024 (fot. francetvinfo.fr)

Znamy terminarz BLAST Pro Lizbona; transmisja na SPORT.TVP.PL!

Na ostatnim Kongresie Międzynarodowego Komitetu Olimpijskiego w Lozannie podjęto decyzję o tym, aby jeszcze wstrzymać się z wprowadzeniem esportu na listę oficjalnych dyscyplin olimpijskich, która miałaby obowiązywać podczas Letnich Igrzysk Olimpijskich w Paryżu w 2024 roku. Według MKOI sporty elektroniczne są na ten moment zbyt niestabilną i bardzo dynamiczną branżą. Włodarze nie chcą podejmować tej decyzji zbyt pochopnie z uwagi na fakt, że być może za kilka lat esport będzie funkcjonował na innych zasadach niż obecnie.

Thomas Bach, przewodniczący MKOI: Jeśli dopuścimy do igrzysk jedną z dzisiejszych gier, młode pokolenie z 2024 roku może stwierdzić: tak, to gra, w którą grał mój dziadek. Co to w ogóle jest?

Z drugiej strony MKOI nie potrafi być obojętny wobec potencjału jaki niosą za sobą gry wideo. Dalsze rozmowy i monitorowanie sytuacji na rynku sportów elektronicznych być może przyniosą w przyszłości pożądane przez esportowców rozwiązanie.

Thomas Bach: Jesteśmy zgodni co do tego, że nie możemy i nie powinniśmy ignorować wzrostu tej gałęzi przemysłu oraz zaangażowania, jakie przejawia młode pokolenie. Powinniśmy mieć udział w życiu tej społeczności.

podobne informacje

Skoki, piłka ręczna, łyżwiarstwo, pływanie i darts. Niedziela z TVP Sport [plan transmisji]

Astralis wygrywa BLAST Pro Series Lizbona

Czy Astralis znowu zwycięży? Drugi dzień transmisji BLAST Pro na SPORT.TVP.PL przed nami!

Skoki, piłka, pływanie, łyżwiarstwo i biegi narciarskie. Sobota z TVP Sport [plan transmisji]