tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

#bramkarz100lecia: Bogusław Kaczmarek wskazał półfinalistów

Z okazji stulecia odzyskania niepodległości postanowiliśmy zorganizować serię konkursów na najlepszych polskich zawodników. W pierwszej rundzie można zagłosować na bramkarza stulecia. W zabawie bierze udział wiele znanych postaci ze świata polskiej piłki. Przedstawiamy skład półfinalistów wytypowany przez Bogusława Kaczmarka – byłego asystenta Leo Beenhakkera w kadrze, trenera wielu ekstraklasowych klubów.
(fot. SPORT.TVP.PL)

#bramkarz100lecia – wybierz najlepszego w historii

Józef Młynarczyk vs. Edward Szymkowiak
Pamiętnym meczem Szymkowiaka był ten w 1957 roku na Stadionie Śląskim z ZSRR. Młynarczyk to jednak zawodnik nieporównywalnie bardziej utytułowany – z reprezentacją zajął trzecie miejsce na mundialu w 1982 roku. Z FC Porto triumfował w Pucharze Europy.
Typ: Młynarczyk

Hubert Kostka vs. Maciej Szczęsny
Maciek zdobywał mistrzostwo Polski z czterema różnymi klubami. Hubert wygrywał ten tytuł ośmiokrotnie jako piłkarz, do tego był znakomitym trenerem. Został też złotym medalistą olimpijskim igrzysk w Monachium w 1972 roku. Przy całym szacunku do Maćka, nie sposób porównać tych dokonań.
Typ: Kostka

Artur Boruc vs. Jerzy Dudek
Bardzo trudny wybór. Pracowałem z Borucem i Dudkiem. W 1996 roku pomogłem w przenosinach Jurka z Concordii Knurów do Sokoła Tychy. Z Arturem też miałem wspaniały kontakt – współpracowaliśmy w kadrze Leo Beenhakkera. Rozegrał znakomite Euro 2008. Obaj to wielkie osobowości. Myślę jednak, że osiągnięcia przemawiają za Dudkiem – wygrał Ligę Mistrzów, był mistrzem Holandii. Występował w Feyenoordzie Rotterdam, Liverpoolu oraz Realu Madryt. Niewielu polskich piłkarzy ma takie CV.
Typ: Dudek

Jan Tomaszewski vs. Łukasz Fabiański
Tomaszewski osiągnął wielkie rzeczy. Był w grupie zawodników, która otworzyła polskiej piłce okno na świat. To człowiek, który powstrzymał Anglię. Rozegrał też wiele innych fantastycznych meczów. To srebrny medalista igrzysk olimpijskich w Montrealu i brązowy medalista mundialu w RFN.
Typ: Tomaszewski

podobne informacje

#bramkarz100lecia. Wybraliście najlepszego w historii! [WYNIK]

#bramkarz100lecia – wybierz najlepszego w historii