6.12.2018, 16:15
Copa del Rey, 2018/2019, 4. runda
Santiago Bernabeu
Widzów: 55243

Puchar Króla: Real Madryt – UD Melilla. Królewscy potwierdzili dominację nad trzecioligowcem

Real Madryt bez najmniejszych problemów awansował do 1/8 finału Pucharu Króla po zwycięstwie w dwumeczu z trzecioligowym klubem UD Melilla. Królewscy w rewanżu na Santiago Bernabeu wygrali 6:1 (3:0).
Radość piłkarzy Realu Madryt (fot. PAP/EPA)

Superpuchar Włoch: Juventus i Milan zagrają w Arabii Saudyjskiej

Królewscy rozpoczęli kanonadę na bramkę gości od 33. minuty spotkania. Sygnał do ataku dał Marco Asensio. 22-letni hiszpański skrzydłowy nieatakowany przez obrońców UD Melilla wykorzystał sytuację sam na sam i piłkarze Realu Madryt mogli się cieszyć z prowadzenia.

Nie minęły dwie minuty a znów błysnął Asensio. Tym razem młodemu Hiszpanowi wystarczyło jedynie dołożyć nogę po świetnym podaniu Juniora Viniciusa z lewego skrzydła.

Na kolejnego gola znów nie trzeba było długo czekać. W 39. minucie Marco Asensio dośrodkował za plecy obrońców rywali, a do piłki dopadł Javier Sanchez. Po strzale 21-letniego środkowego obrońcy, który zadebiutował w tym roku w La Liga i Lidze Mistrzów, piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki.

Real Madryt w drugiej połowie nie zwalniał tempa. W 47. minucie na listę strzelców wpisał się Isco po pięknym strzale z około 25 metrów.

W 75. minucie znów bramkarz UD Melilla musiał wyjmować piłkę z siatki. Tym razem Vinicius wpadł w pole karne z lewego skrzydła, minął dwóch rywali i na raty pokonał Pedro Moreno.

Gościom udało się zdobyć honorowego gola w 81. minucie spotkania, gdy Marokańczyk Yacine Qasmi wykorzystał rzut karny.

To jednak nie był jeszcze koniec popisów Realu Madryt. W dwie minuty po golu dla UD Melilla znów dał o sobie znać Isco. Pomocnik Królewskich wykorzystał przytomne podanie Francisco Garcii w pole karne rywali i z bliskiej odległości nie dał żadnych szans Morenie na skuteczną interwencję.

Real Madryt w dwumeczu wygrał zatem z trzecioligowcem 10:1 i potwierdził powrót do stabilnej formy po trzecim zwycięstwie z rzędu.

W innych spotkaniach w 1/16 finału Pucharu Króla awans przypieczętował Sporting Gijon po remisie na wyjeździe z Eibarem 2:2 (2:0). Drugoligowy zespół awansował dzięki zwycięstwu w pierwszym meczu 2:0.

W następnej fazie jest też Athletic Bilbao, które rozgromiło na wyjeździe Huescę 4:0 (1:0). W pierwszym meczu na San Mames zespół z Kraju Basków wygrał także 4:0.

W identycznym rozmiarze Betis Sewilla u siebie w czwartek Racing Santander. W pierwszym meczu zespół z Sewilli wygrał 1:0, a więc też pewnie zakwalifikował się do kolejnej rundy.