tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

LM w tenisie stołowym: Derkoglass Działdowo nie zagra w ćwierćfinale

Tenisiści stołowi Dekorglassu Działdowo przegrali na wyjeździe z UMMC Jekaterynburg 0:3 w swoim ostatnim meczu Ligi Mistrzów. Aby zająć któreś z dwóch pierwszych miejsc w grupie B i awansować do ćwierćfinału działdowianie potrzebowali wygranej w Rosji.
Wong Chun Ting z Derkoglassu Działdowo (fot. Getty)

LM tenisistów stołowych: Yoshida wzmocni Dartom Bogorię

Gospodarze, którzy zapewnili sobie awans już w poprzedniej kolejce, odnieśli w czwartek szybkie zwycięstwo we własnej hali. W pojedynku otwierającym to spotkanie lider ekipy z Jekaterynburga, były wicemistrz świata Chińczyk Fang Bo pokonał Wang Yanga 3:1.

Kolejny punkt dla gospodarzy zdobył Aleksander Szibajew, który – mimo przegranych dwóch pierwszych setów - pokonał zajmującego ósme miejsce w światowym rankingu tenisistów stołowych Wong Chun Tinga z Hongkongu. Mecz zakończył brązowy medalista ostatnich mistrzostw Europy w grze podwójnej Duńczyk Jonathan Groth, pokonując w trzech setach Jiriego Vrablika.

Dekorglass, który już przed tym meczem zajmował ostatnie miejsce w grupie, odpadł z rozgrywek. Obok zespołu z Jekaterynburga do ćwierćfinału awansuje z grupy B zwycięzca meczu pomiędzy austriackim Walter Wels a klubem Daniela Góraka, francuskim Stella Sport La Romagne.

Druga z polskich drużyn Dartom Bogoria Grodzisk Mazowiecki (gr. C) rozegra ostatni, decydujący mecz rundy grupowej w piątek (godz. 19) na wyjeździe z niemieckim FC Saarbruecken.

W rywalizacji pingpongistów grupy są czterodrużynowe. Po dwie najlepsze drużyny z każdej z czterech grup awansują do ćwierćfinałów.

Wynik meczu 6. kolejki grupy B:
UMMC Jekaterynburg – Dekorglass Działdowo 3:0
Fang Bo – Wang Yang 3:1
Aleksander Szibajew – Wong Chun Ting 3:2
Jonathan Groth – Jiri Vrablik 3:0

podobne informacje

Ding Ning i Fan Zhendong najlepszymi tenisistami stołowymi roku

Superliga tenisistów stołowych: Dartom Bogoria wraca na prowadzenie

Top 16 w tenisie stołowym: mistrzyni Europy Li Qian na liście startowej

Superliga tenisistów stołowych: druga porażka Unii AZS AWFiS Gdańsk