tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Puchar Davisa: Amelie Mauresmo nie będzie jednak kapitanem Francuzów

Amelie Mauresmo, który w przyszłym roku miała zadebiutować w roli kapitana reprezentacji Francji w Pucharze Davisa, ostatecznie nie obejmie tej funkcji. Słynna przed laty tenisistka zostanie trenerką Lucasa Pouille'a.
Amelie Mauresmo (fot. Getty)

Roger Federer pobił kolejny rekord

Do tej pory szkoleniowcem męskiej reprezentacji Francji był Yannick Noah, pod wodzą którego Trójkolorowi dotarli do finału Pucharu Davisa. W decydującym meczu przegrali w listopadzie u siebie z Chorwacją 1:3.

Już w czerwcu ogłoszono, że jego następczynią od 2019 roku zostanie Mauresmo. Zdobywczyni dwóch tytułów wielkoszlemowych byłaby pierwszą kobietą na tym stanowisku. Teraz jednak poinformowano, iż słynna przed laty tenisistka podąży inną drogą – skupi się na pracy z Pouille'em, zajmującym obecnie 32. miejsce w rankingu ATP.

Francuska Federacja Tenisowa ogłosiła w czwartek, że szuka nowego kapitana, który będzie także opiekował się reprezentacją narodową podczas igrzysk w Tokio w 2020 roku.

39-letnia Mauresmo, była liderka światowego rankingu, już prowadziła w latach 2012-2016 drużynę narodową, ale kobiecą – w Pucharze Federacji. Ma także doświadczenie w pracy z mężczyznami w roli trenera – przez prawie dwa lata (2014-2016) była szkoleniowcem Brytyjczyka Andy'ego Murraya.

Puchar Davisa, finał: żywiołowe wykonanie Marsylianki, łzy Yannicka Noaha