55 Ivona Pavicevic
16 Ljubica Nenezic
96 Itana Grbic
34 Tatjana Brnovic 2 1

ME 2018 piłkarek ręcznych. Czarnogórek sposób na Szwedki. Trzecia wygrana w dwa tygodnie

Piłkarki ręczne reprezentacji Czarnogóry pokonały Szwedki w drugim czwartkowym meczu grupy I mistrzostw Europy we Francji. Mistrzynie Europy z 2012 roku od początku prowadziły spotkanie pod swoje dyktando i wygrały 30:28 (18:14). W piątek kolejne mecze turnieju, tym razem w grupie II. Transmisje w TVP Sport, na SPORT.TVP.PL i w aplikacji.
Piłka ręczna, ME kobiet, grupa I: Czarnogóra – Szwecja [SKRÓT]
(fot. PAP/EPA)

ME piłkarek ręcznych: bezsilne Dunki. Francuzki pozostają w grze o półfinał

Czarnogórki losy rywalizacji rozstrzygnęły na niecałe 10 minut przed końcem spotkania, choć uzyskanego już na starcie gry prowadzenia... nie oddały w trakcie zawodów choćby raz. W 15. minucie wygrywały 10:6, chwilę później 14:8 i taką przewagę – okresowo zmniejszaną maksymalnie do trzech goli – utrzymały praktycznie do końca spotkania.

Per Johansson (fot. Getty) Szwedki w szaleńczą pogoń rzuciły się dopiero w ostatnich siedmiu minutach, gdy ze stanu 21:28 zbliżyły się na dystans dwóch goli (28:30), ale to zawodniczki Pera Johanssona cieszyły się z sukcesu.

Dla Szweda był to zresztą wyjątkowy mecz, bo w 2010 roku doprowadził swoje rodaczki do finału mistrzostw Europy. Teraz pokonał je po raz trzeci w ciągu 13 dni, bowiem tuż przed mistrzostwami Czarnogórki dwukrotnie ograły rywalki w towarzyskich meczach w Szwecji.

Czwartkowe zwycięstwo zespołu Johanssona poważnie namieszało w tabeli grupy 1 – teraz aż cztery drużyny mają na koncie po dwa punkty. To szczególnie korzystna sytuacja dla liderujących stawce Francuzek i Rosjanek (mają po cztery punkty), a także Serbek, które tak jak i Rosjanki w czwartek pauzowały i wciąż mają do rozegrania po trzy mecze.

ME 2018 kobiet, grupa I:
Szwecja – Czarnogóra 28:30 (14:18)
Najwięcej goli: dla Szwecji – Isabelle Gullden 7, Daniela Gustin, Hanna Blomstrand, Jamina Roberts – po 4, Olivia Mellegard, Jenny Alm – po 3; dla Czarnogóry – Jovanka Radicević 9, Majda Mehmedović 7, Djurdjina Jauković 3