tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Jerzy Brzęczek odwiedził po operacji kapitana Pogoni Szczecin

Selekcjoner Jerzy Brzęczek odwiedził w szpitalu Adama Frączczaka – kapitana Pogoni Szczecin, który przeszedł zabieg usunięcia guza przysadki mózgowej. Selekcjoner wręczył zawodnikowi koszulkę z numerem 9. "Robert Lewandowski się nie obrazi" – napisał na Twitterze prezes PZPN, Zbigniew Boniek.
Adam Frączczak (L) i Jerzy Brzęczek (fot. twitter.com/BoniekZibi)

Zmianę ogniskową w przysadce mózgowej wykryto u Frączczaka na początku września, podczas badań kontrolnych. Od tego czasu piłkarz nie rozegrał żadnego meczu dla Pogoni, a w poniedziałek rano przeszedł on zabieg usunięcia guza. Jak poinformowali lekarze, operacja przebiegła zgodnie z planem.

W kolejnych dniach kapitana Portowców odwiedzali najbliżsi i nie tylko. W Klinice Neurochirurgii Wojskowego Instytutu Medycznego Centralnego Szpitala Klinicznego Ministerstwa Obrony Narodowej pojawił się m.in. Jerzy Brzęczek z symbolicznym, "świątecznym powołaniem" dla 31-latka.

Wcześniej w Szczecinie pojawił się również selekcjoner kadry U20, Jacek Magiera. Urodzony w Kołobrzegu napastnik rozegrał dla Pogoni ponad 250 meczów, w których strzelił ponad 60 goli. Grał na różnych pozycjach, od ataku, przez pomoc, po prawą obronę. Na razie nie wiadomo kiedy i czy w ogóle wróci do gry, ale zapewnia, że to jego życiowy cel.

podobne informacje

Sebastian Walukiewicz z Pogoni Szczecin podpisał kontrakt w Serie A z Cagliari

Japoński pomocnik w Pogoni. "Da nam sporo jakości na skrzydłach"

Prezes Pogoni Szczecin Jarosław Mroczek: transfer Sebastiana Walukiewicza będzie rekordowy

Sebastian Walukiewicz na testach medycznych w Cagliari!