tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Nowe wieści ws. Michaela Schumachera. "Oglądałem z nim GP Brazylii"

Od pięciu lat Michael Schumacher walczy o powrót do pełni zdrowia, po niebezpiecznym wypadku na nartach we francuskich Alpach. W mediach pojawiły się nowe informacje na jego temat. Jean Todt, prezydent Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA), ogłosił, że obejrzał wyścig o GP Brazylii wspólnie z byłym mistrzem świata Formuły 1.
Jean Todt (L) i Michael Schumacher (fot. Getty Images)

Rajdowe MŚ: los Sebastiena Loeba "elektryzuje" fanów kierowcy

Zawsze jestem bardzo ostrożny, gdy mówię na jego temat. Ale to prawda. Oglądałem GP Brazylii w Szwajcarii razem z Michaelem – stwierdził Todt, który kilka dni wcześniej odebrał nagrodę magazynu "Auto Bild" za wkład w rozwój sportów motorowych.

Łączy nas niezwykła historia. Zdjęcia Schumachera wiszą i będą wisieć w moim biurze oraz w domu. Często wspominam wspólnie spędzony czas. To najlepszy czas w życiu. Z nim odnosiłem największe sukcesy w karierze. Jestem bardzo wzruszony, myśląc o tych sytuacjach – mówił podczas gali.

Schumacher uległ wypadkowi 29 grudnia 2013 roku. Podczas jazdy na nartach wypadł z trasy. Uderzył głową w kamień. Choć był w kasku, doznał poważnych obrażeń. Był w głębokiej śpiączce. Nadal walczy o powrót do pełnej sprawności. Podczas sportowej kariery siedem razy cieszył się z tytułu mistrza świata F1.

Nicholas Latifi domyka słdad Williamsa. Kierowca... bez prawa do ścigania!

podobne informacje

Mick Schumacher idzie w ślady ojca

Schumacher przewieziony ze Szwajcarii na Majorkę

"Kubica to jeden z pięciu najwybitniejszych kierowców w historii Formuły 1"

Ostatni wyścig Senny. "Wycofaj się, co masz do udowodnienia?"