tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Piotr Gacek, prezes ONICO Warszawa, o transferze Bartosza Kurka: uwierzył w nasz projekt

– Wiele klubów złożyło mu oferty. To mnie nie dziwi. Cieszymy się, że Bartek uwierzył w nasz projekt. Mam nadzieję, że przez ten i kolejny sezon zostanie w zespole – stwierdził Piotr Gacek, prezes ONICO Warszawa, w rozmowie ze SPORT.TVP.Pl.
Bartosz Kurek (fot. Getty Images)

Prezes Stoczni Szczecin: próbujemy ratować to, co pozostało

To transfer, który odbił się echem w środowisku siatkarskim. Zdajemy sobie sprawę, że to niecodzienna sytuacja. Wydarzenia na rynku siatkarskim w Polsce spowodowały, że kilku dobrych zawodników, a w szczególności Bartosz Kurek – najlepszy zawodnik Europy i mistrzostw świata – został na rynku wolnym zawodnikiem. Wiele klubów złożyło mu oferty. To nie dziwi. Cieszymy się, że Bartek uwierzył w nasz projekt. Mam nadzieję, że przez ten i kolejny sezon zostanie w zespole i będziemy wspólnie dążyć do osiągania wysokich celów – zauważył Gacek.

Kurek przed sezonem trafił z tureckiego Ziraatu Banakasi do Stoczni Szczecin. Klub w ostatnich miesiącach zmagał się jednak z problemami finansowymi, przez które zawodnicy nie otrzymywali wypłat. 30-letni atakujący, podobnie jak dziewięciu innych siatkarzy, postanowił rozwiązać kontrakt. Trafił pod skrzydła Stephane'a Antigi. Francuz w 2014 roku nie znalazł dla niego miejsca w składzie biało-czerwonych na mistrzostwa świata.

Współpraca na linii Antiga-Kurek? Jesteśmy na tyle dojrzałymi ludźmi i sportowcami, że ta kwestia nie wymaga żadnego komentarza – dodał.

W ONICO gra już trzech atakujących – Rafael Araujo, Bruno Romanutti i Sharone Vernon-Evans. – Wynika to z tego, że w zeszłym sezonie dość poważnej kontuzji nabawił się Vernon-Evans. W celach prewencyjnych zakontraktowaliśmy Romanuttiego, który ma w kontrakcie opcje jego zakończenia z dniem 31 grudnia. Nikt z zawodników atakujących nie został pokrzywdzony. Robimy wszystko dla dobra klubu – stwierdził prezes warszawskiej drużyny.

Na debiut Bartka jeszcze poczekamy. Na pewno nie będzie to w piątkowym spotkaniu z Treflem w Gdańsku – podsumował.

Próba pozostania w PlusLidze. Stocznia Szczecin gra dalej!

podobne informacje

Losowanie mistrzostw Europy siatkarzy: Polacy mogą trafić na wymagających rywali

Bartosz Kurek zasłabł podczas gali "Siatkarskie Plusy"

Onico lepsze od Resovii. Pewne zwycięstwo zespołu Bartosza Kurka

Siatkówka: mistrzostwa świata 2022 i 2026 w Polsce? PZPS zawalczy o dwa turnieje