tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Ekstraklasa: Lechia Gdańsk z nowym sponsorem. Wkracza firma z Indonezji

Firma PayTren została globalnym sponsorem Lechii Gdańsk. Umowa została podpisana do 30 czerwca 2020 roku. PayTren należy do Yusufa Mansura – znanego islamskiego kaznodziei, pisarza i dyrektora szkoły.
Logo nowego sponsora pojawiło się już na stadionie Lechii Gdańsk (fot. lechia.pl)

Milos Krasić rozwiązał umowę z Lechią Gdańsk

Współpraca z nowym partnerem rozpocznie się od najbliższego meczu z Legią Warszawa. Logotyp sponsora będzie widoczny na Stadionie Energa Gdańsk, oficjalnej stronie internetowej klubu oraz na koszulkach piłkarzy Lechii Gdańsk.

PayTren to aplikacja do transakcji mobilnych dla różnych rodzajów płatności i zakupów, zapewniająca dodatkowe profity przy każdej transakcji. Jej twórcą jest Yusuf Mansur, a spółka posiada również licencję do prowadzenia działalności bankowej. Obecnie z platformy korzysta 5 milionów klientów.

Welcome PayTren �� Welcome Indonesia #yusufmansurnew #lechiagdansk #egymaulanavikri #lechiaindonesia #indrasjafri #indonesia

null


– Bardzo się cieszymy z podjęcia współpracy z firmą PayTren, która poprzez działanie z nami będzie chciała rozwijać swoją działalność na rynku europejskim. Umowa, która została podpisana, to dopiero początek. Współpraca z globalnym partnerem to ważny krok dla całego klubu, który pozwoli nam na dalszy rozwój Lechii – powiedział prezes Lechii Gdańsk Adam Mandziara w rozmowie z oficjalną stroną klubu.

Mansur to bardzo znana postać w Indonezji, choć jego początki kariery nie były obiecujące. W latach 90. trafił za kratki za długi związane z biznesami, jakie prowadził. Pobyt w więzieniu okazał się jednak dla niego przełomem. Na wolność wyszedł odmieniony duchowo. O swoich doświadczeniach i łączeniu pracy z nauką islamu napisał książkę, która zyskała niezwykłą popularność w Indonezji.

Od tamtej pory Mansur łączy biznes z działalnością religijną. Jest bardzo wpływowym islamskim kaznodzieją i dyrektorem szkoły islamskiej z internatem. Zainicjował też program, który ma propagować naukę Koranu – świętej księgi islamu.


To nie pierwsza przygoda biało-zielonych z Indonezją. Lechia w marcu 2018 roku podpisała trzyletni kontrakt z zawodnikiem tego kraju – Egy Maulaną Vikrim (de facto transfer doszedł do skutku w lipcu po osiągnięciu przez niego pełnoletności). 18-letni piłkarz jest jednym z najpopularniejszych młodych graczy w Azji. W 2017 "The Guardian" umieścił go na liście 60 najbardziej utalentowanych zawodników na świecie.

Do tej pory Egy Maulana nie zagrał jednak jeszcze w barwach pierwszej drużyny Lechii. Ofensywny pomocnik występuje w IV lidze pomorskiej.

Ricardo Sa Pinto znalazł kozła ofiarnego

podobne informacje

Kit, nie hit. Bez bramek w meczu na szczycie

Trener Legii Warszawa Ricardo Sa Pinto boi się rodaków przed hitem z Lechią

Puchar Polski: nieprzekonujące zwycięstwo i awans Lechii Gdańsk

Puchar Polski: w poszukiwaniu niespodzianek. Zapowiedź 1/8 finału