tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Agnieszka Radwańska i Magda Linette nominowane w plebiscycie WTA na zagranie roku

Dwie polskie tenisistki zostały nominowane w plebiscycie WTA na najlepsze zagranie roku. Szansę na wyróżnienie mają Agnieszka Radwańska i Magda Linette. Triumfatorkę wybiorą kibice.
WTA Auckland: A. Radwańska – B. Haddad-Maia (skrót)
Agnieszka Radwańska (fot. Getty)

Martina Navratilova: Radwańska osiągnęła aż za dużo

W walce o tytuł znalazły się zagrania, które wcześniej triumfowały w rankingach na zagranie miesiąca. Zostały one podzielone na dwie grupy. Pierwsze pięć pochodzi z turniejów rozgrywanych od stycznia do maja, a kolejne pięć z okresu od czerwca do października.

Do grupy A trafiła Agnieszka Radwańska. Wyróżniona została jej akcja z meczu pierwszej rundy turnieju w Auckland z Brazylijką Beatriz Haddad Maia. Wśród zagrań z drugiej połowy sezonu według WTA na uwagę zasłużył lob wykonany przez Magdę Linette w półfinale w Nanchang.

Nominacje otrzymało w sumie siedem tenisistek. Największe szanse na wygraną ma Maria Szarapowa. W przypadku Rosjanki wybrane zostały aż trzy zagrania – z turniejów w Doha, Stuttgarcie i Montrealu. Dwukrotnie w zestawieniu znalazła się liderka rankingu WTA, Rumunka Simona Halep, a po razie Dunka Caroline Wozniacki, Su-Wei Hsieh z Tajwanu i Ons Jabeur z Tunezji.

Najlepszą akcję roku wybiorą fani, którzy mogą głosować za pośrednictwem strony WTA. W pierwszej turze wybiorą oni najlepsze zagranie z każdej grupy, a w decydującej fazie będą decydować pomiędzy dwójką finalistek. Poprzednie pięć edycji plebiscytu wygrała Radwańska, która w listopadzie zdecydowała się zakończyć karierę.

Radwańska podjęła mądrą decyzję. Boję się o następczynie...

podobne informacje

WTA, Sydney: Petra Kvitova po raz drugi z trofeum

WTA w Sydney: Alicja Rosolska przegrała w finale debla

WTA, Hobart: zwycięstwo Sofii Kenin. Pierwsze trofeum w karierze

Sydney: finał debla z Rosolską będzie dokończony w sobotę