tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

"Były egzotyczne oferty". Bartosz Kurek wyjaśnił swój wybór

Bartosz Kurek – najlepszy siatkarz MŚ 2018 – podpisał kontrakt z ONICO Warszawa. Będzie znowu współpracował ze Stephane'em Antigą, trenerem reprezentacji Polski (tytuł w MŚ 2014), który w kadrze pominął... Kurka. – Mamy dobre relacje i liczę, że przełoży się to na boisko – przyznał atakujący w rozmowie z TVP Gdańsk.
Kurek znowu trafił na Antigę. "Dotarliśmy się z trenerem"
Bartosz Kurek (fot. Getty Images)

Piotr Gacek, prezes ONICO Warszawa, o transferze Bartosza Kurka: uwierzył w nasz projekt

Kurek rozpoczął sezon jako zawodnik Stoczni Szczecin. Z powodu problemów finansowych klubu, rozwiązał jednak kontrakt i rozpoczął poszukiwania nowego pracodawcy. Ostatecznie padło na warszawskiego ONICO.

O wzlotach i upadkach
Tak to już chyba jest w życiu. Jestem przyzwyczajony, że sportowa ścieżka składa się nie tylko z samych sukcesów i bycia na szczycie. Trzeba pokonywać trudniejsze momenty. Taki się teraz przydarzył, ale jestem bardzo szczęśliwy, że wylądowałem w miejscu, gdzie będę miał spokój. Mam nadzieję, że ten sezon dokończymy bardzo dobrym wynikiem.

O współpracy ze Stephane'em Antigą
Podpisując czy negocjując umowę, doskonale zdawałem sobie sprawę, z kim przyjdzie mi współpracować. W kadrze już miałem okazję pracować ze Stephane'em i myślę, że po tych latach rozumiemy się dobrze, dotarliśmy się, mamy fajną relację i mam nadzieję, że to przełoży się na moją dobrą grę na boisku.

O zmianie, jaką wnosi do ONICO
Nie chcę powiedzieć, że niewiele się zmienia. Ale chyba tak jest – niewiele się zmienia, bo ONICO już było zespołem groźnym dla wszystkich. Sprawiało problemy tym najlepszym. Mam nadzieję, że teraz z jeszcze większą siłą będziemy zabierać punkty największym tej ligi. Musimy też być czujni, bo ten sezon pokazuje, że jest to pełen niespodzianek. Liczę, że osiągniemy wynik satysfakcjonujący przede wszystkim nas, bo chciałbym, żebyśmy to my sami narzucali sobie presję. W dalszej kolejności zrobimy to dla naszych kibiców, żeby wychodzili po każdym meczu z odczuciem, że obejrzeli dobry spektakl.

O innych ofertach
Było parę ciekawych opcji i kierunków, może nawet czasem bardzo egzotycznych. Na pewno troszeczkę lepszych pod względem finansowym, ale dla mnie najważniejsze było to, żeby mieć stabilność, jeżeli chodzi o sport, o poziom zawodników, z którymi będę występował, o osobę trenera. I to wszystko oferta z Warszawy w sobie zawierała.

Próba pozostania w PlusLidze. Stocznia Szczecin gra dalej!

podobne informacje

Losowanie mistrzostw Europy siatkarzy: Polacy mogą trafić na wymagających rywali

Bartosz Kurek zasłabł podczas gali "Siatkarskie Plusy"

Onico lepsze od Resovii. Pewne zwycięstwo zespołu Bartosza Kurka

Siatkówka: mistrzostwa świata 2022 i 2026 w Polsce? PZPS zawalczy o dwa turnieje