Chad Johnson
Paul Maurice
Craig Berube

NHL: zwycięstwo w pierwszej przewadze. Blues zaskoczyli Jets

W zaciętym meczu Konferencji Zachodniej NHL Saint Louis Blues zwyciężyli na wyjeździe Winnipeg Jets 1:0 (0:0, 1:0, 0:0). Prawdziwym bohaterem meczu był świetnie spisujący się w bramce gości Jake Allen.
Hokej, NHL: Winnipeg Jets – Saint Louis Blues [skrót]
Bryan Little (fot. Getty Images)

NHL: nowa drużyna dołączy do ligi. Radość w Seattle

Początek meczu absolutnie nie zwiastował, że zobaczymy w nim tylko jednego gola. Zarówno Jets, jak i Blues ruszyli do ataku i w pierwszej tercji pokazali sporo ofensywnego hokeja. Efekt – 22 strzały oddane przez zespoły, w tym 13 przez gospodarzy. Dobra postawa bramkarzy, szczególnie Jake'a Allena, sprawiła, że w tej części gry nikomu nie udało się zdobyć bramki.

A sytuacje ku temu były – Winnipeg często grało w przewadze. W pierwszej tercji hokeiści gości aż trzykrotnie zostali ukarani, ale taflę lodu musiał też opuścić Patrik Laine. Jets nie wykorzystali większej liczby zawodników na tafli także w drugiej tercji.

Zrobili to za to Blues. Podczas pierwszej gry w przewadze gości gola pięknym uderzeniem z dystansu strzelił bowiem Alexander Steen. Gospodarze, którzy do czasu straty bramki częściej tworzyli sobie sytuacje, nie zamierzali zrezygnować.

Wrócili w trzeciej tercji i kilkukrotnie byli blisko strzelenia gola. Za każdym razem kapitalnie spisywał się jednak Allen. W ten sposób zwycięstwo gości, którzy przed meczem zajmowali przedostatnie miejsce w Konferencji Zachodniej, stało się faktem.