tvp.pl informacje sport kultura rozrywka vod serwisy tvp.pl program telewizyjny

Kontuzja pleców Oezila. Winne... uzależnienie od gier komputerowych?!

Mesut Oezil najprawdopodobniej nie zagra w sobotnim spotkaniu Arsenalu z Huddersfield. Po raz ostatni w lidze wystąpił 11 listopada. Powodem absencji uraz pleców, przez który opuścił mecze z Bournemouth i Manchesterem United. Angielscy dziennikarze przypuszczają, że szkodliwy wpływ na kondycję pleców pomocnika ma... nałogowe granie w "Fortnite".
Mestut Oezil/Fortnite (fot. GettyImages/wof.gg/YouTube)

Liga angielska: rozmowa dyscyplinująca w Arsenalu Londyn

O zamiłowaniu Oezila do gier wiadomo od dłuższego czasu. Piłkarz nigdy nie ukrywał, że spędza sporo wolnego czasu przed komputerem. Teraz jednak wyszło na jaw, jak dużo...

Portal "wasted on Fortnite" pozwala sprawdzić, jak wiele czasu dany użytkownik poświęcił jednej z najpopularniejszych gier multiplayer. Oezil, który zarejestrowany jest pod nickiem M10_88 i czasami streamuje swoje rozgrywki na Twitchu, w Fortnite rozegrał już 5227 partii. "Wasted on Fortnite" szacuje, że zajęły mu one łącznie około 960 godzin!

Oczywiście warto podkreślić, że wszystkie rozegrane mecze są rozłożone w czasie. Dziennikarze niemieckiego "Bildu" skontaktowali się jednak w tej sprawie z lekarzem z Uniwersytetu Sportowego w Kolonii – Ingo Frobose. Potwierdził, że gra w Fortnite może być przyczyną osłabionej struktury pleców zawodnika.

Zawodowi sportowcy szybciej odczuwają skutki braku aktywności fizycznej, która zupełnie nie wpływa na przeciętne osoby – podkreślił Frobose. Dodał. że z powodu intensywnego treningu organizm Oezila jest bardziej narażony na urazy wynikające z wielogodzinnych sesji przed komputerem.