0
0
3
3

Premier League: West Ham – Crystal Palace. Fabiański mało zdecydowany, ale zwycięstwo West Ham

West Ham United z Łukaszem Fabiańskim w bramce podejmowało w derbach Londynu Crystal Palace. Polski bramkarz nie potrafił ustrzec swojej drużyny przed stratą dwóch goli w 16. kolejce Premier League, ale West Ham i tak wygrał 3:2 (0:1).
Łukasz Fabiański (fot. Getty)

Football Leaks: dyrektor Bayeru i agenci Fabiańskiego oszukali Swansea

West Ham od początku nie wszedł dobrze w mecz. Już w szóstej minucie po dośrodkowaniu Jamesa Tomkinsa i strzale jamesa McArthura to goście wyszli na prowadzenie.

Gospodarze nie potrafili odpowiedzieć na trafienie "Orłów" przez całą pierwszą połowę. W drugiej części gry zabrali się jednak ostro do roboty. Najpierw trafienie uzyskał Robert Snodgrass po strzale zza pola karnego w 48. minucie spotkania.

W 62. minucie Felipe Anderson wykonywał rzut wolny, ale jego strzał instynktownie odbił bramkarz Crystal Palace. Był jednak bezradny przy dobitce Javiera Hernandeza i gospodarze mogli się cieszyć z prowadzenia.

Trzy minuty później Felipe Anderson znów wziął na siebie ciężar gry i zdecydował się na strzał z dystansu. Po kapitalnym uderzeniu Brazylijczyka piłka wpadła w samo okienko bramki gości.

Na tym jednak nie koniec emocji. W 76. minucie kontaktową bramkę zdobył bowiem Jeffery Schlupp. Zawodnik z Ghany wykorzystał świetne dośrodkowanie Maxa Meyera.

To było jednak wszystko na co było stać Orły tego dnia. West Ham zdobył trzy punkty i dzięki temu awansował na 10. pozycję w Premier League z 21 punktami. Crystal Palace z 12 "oczkami" jest na 16. miejscu.

Jak grał Fabiański?

Ciężko winić polskiego bramkarza za gola Jamesa McArthura z szóstej minuty spotkania. Nie można się jednak oprzeć wrażeniu, że Fabiański mógł być bardziej zdecydowany przy dośrodkowaniu Jamesa Tomkinsa. Poza tą sytuacją 33-letni golkiper nie miał zbyt wiele pracy, a gdy musiał interweniować spisywał się bez zarzutu. Nie miał absolutnie żadnych szans przy uderzeniu Schluppa z bliskiej odległości. Ocena SPORT.TVP.PL: 5/10

Sytuacja w tabeli

W innych sobotnich spotkaniach 16. kolejki Premier League na uwagę zasługuje wysokie zwycięstwo Manchesteru United nad Fulham 4:1 (3:0), a także wyjazdowy pogrom Liverpoolu z Bournemouth 4:0 (1:0), w którym hat-tricka zdobył Mohamed Salah. Nie zawiódł też Arsenal, choć Kanonierzy wygrali skromnie po golu Lucasa Torreiry dopiero w 83. minucie meczu.