0
0
3
3

Premier League: Chelsea – Manchester City. Pierwsza porażka drużyny Guardioli w sezonie

W hicie 16. kolejki Chelsea podejmowała na Stamford Bridge Manchester City. Gospodarze wygrali 2:0 (1:0), a to oznacza, że zespół Pepa Guardioli przegrał pierwsze spotkanie w sezonie i nie jest już liderem Premier League.
Mecz Chelsea – Manchester City (fot. Getty)

Liga Mistrzów i Liga Europy poza zasięgiem klubów Ekstraklasy. "LE 2? Od rywali będą bolały zęby"

Od początku spotkania optyczną przewagę miał Manchester City, ale nie potrafił przekuć akcji na zdobycz bramkową. Strzały Leroy Sane i Raheema Sterlinga zatrzymywał jednak Kepa Arrizabalaga.

Niewykorzystane sytuacje zemściły się w ostatniej minucie pierwszej połowy. Po ładnym zagraniu w polu karnym Manchesteru City świetnie odnalazł się N'Golo Kante, który "huknął" nie do obrony pod poprzeczkę bramki strzeżonej przez Edersona.

W drugiej połowie znów przewagę uzyskali goście, ale Chelsea też miało swoje okazje. W 49. minucie na najwyższy poziom bramkarskich umiejętności musiał wznieść się Ederson przy strzale z rzutu wolnego Williana. Brazylijczyk kapitalnie wybił piłkę, która leciała tuż przy słupku.

W 57. minucie niemal w identycznej sytuacji musiał się wykazać Arrizabalaga, którego z rzutu wolnego próbował pokonać Kyle Walker.

W 78. minucie po rzucie rożnym znów mogli cieszyć się gospodarze. Obrona City nie upilnowała Davida Luiza i Brazylijczyk strzałem głową podwyższył prowadzenie Chelsea.

Drużyna Pepa Guardioli do końca spotkania próbowała choćby zmniejszyć rozmiary porażki, ale albo piłkarzom z Manchesteru brakowało szczęście albo świetnie spisywała się defensywa londyńczyków.

Manchester City po pierwszej porażce w tym sezonie straciło pozycję lidera na rzecz Liverpoolu. Chelsea dzięki zdobyciu trzech punktów tego wieczora awansowało na trzecią pozycję w Premier League.